Ocena kierowcy - Renault Megane I Hatchback

Warszawiak, 7 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 107KM 79kW
Rok produkcji 1999
Renault Megane I Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Moje pierwsze auto. Udało mi się kupić od pierwszej właścicielki, kobiety w dostojnym wieku. Przebieg oryginalny, przez co z jednej strony mało wyeksploatowany, ale dużo stał. Chcę mieć Megankę aż padnie :D
Bezawaryjny, świetny i szybki! Ma ładny dźwięk i nie ma nic bardziej przyjemnego niż wyprzedzanie na 4 biegu przy 120 km/h.
Łatwa w obsłudze, ale czasami nie wiadomo który bieg wpadnie. Mocno trzęsie lewarkiem.
Czuć samochód i nawierzchnię po której się jedzie. Wspomaganie działa całkiem mocno. Na mocnych skrętach samochód trochę kładzie na jeden bok.
Przez przednią i boczną szybę widoczność jest wspaniała. Bez porównania z Volvo S60. Tył trochę gorzej.
Wszystkie przyciski za wyjątkiem "awaryjnych" są bardzo łatwo dostępne, przeszkadza brak schowków.
Nawiew od 3 jest mocny i bardzo głośny, mógłby trochę szybciej się rozgrzewać. Klima bardzo szybko oziębia wnętrze.
Idealne auto dla wysokich kierowców (nawet 2m wzrostu). Możliwość regulacji fotela w płaszczyźnie pionowej. Z tyłu miejsca niezbyt dużo, jednak fotele są mocno odchylone do tyłu i wygodne.
Słabe, w prędkościach miejskich zadowalające, jednak powyżej 110 km/h ciężko się rozmawia.
Dużo pali ok. 10l w mieście. Jeżeli chodzi o koszty napraw to chyba tylko Fiat UNO będzie tańszym wyjściem :))
Polecam zadbane egzemplarze, które można dostać za 3500-5000 zł. Za taką cenę otrzymamy auto ze świetnym wyposażeniem, dające frajdę z jazdy i wygodę.
Sporo małych usterek związanych głównie z elektroniką. Jednak koszty napraw to zazwyczaj 50-100 zł.
Po pierwszej dłuższej trasie padł czujnik ciśnienia wspomagania. Wydaje mi się, że to auto może się psuć, ale zawsze pojedzie nawet z większą usterką.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 107KM 79kW [l/100km]

8,3