Ocena kierowcy - Renault Megane I Hatchback

maarcinn, 15 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 107KM 79kW
Rok produkcji 2000
Renault Megane I Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : super super i jeszcze raz super nie do zajechania
Ogólnie mam autko 2 lata przejechalem 40 tys km nie zawiodlo mnie ani razu jestem bardzo zadowolony a sprzedaje tylko dlatego ze kilometry i latka niestety leca.....
Silnik sie super sprawuje, dynamiczny, ekonomiczny i ma dobre przyspieszenie.
Super przełożenia, w maire krotkie przez 2 lata nie mailem z nia zadnych problemow jedynie ostatnio wstezczny raz na jakis czas sie zblokuje ale to rzadko
swietnie sie trzyma drogi, na zakretach super sie sprawuje, chociaz na te nasze drogi troche za miekki za to na autostradzie super sie spisuje :)
mam 174 cm wzrostu i jak ustawie fotel kierowcy najwyzej jak mozna to super widac przod i tyl, przez słupki dobrze widac
Plastiki nie trzeszcza, wlaczniki i pokretla na swoim miejscu ogolnie ok
Klimatyzacja chodzi super, zima w aucie tez szybko sie robi cieplo a nawet goraco
Z przodu miejsca duzo, przestrzennie jest z tylu tez ok tylko nad zagłówkami jest male juz sciecie w dol i wysokie osoby moga miec male problemu ale ogolnie przestronnie
Troche ok 130 km/h jest glosno ale nie najgorzej a przy przedkosciach do 90 km/h w ogole nei slychac silnika
jak na benzynowy to jestem bardzo zadowolony w miescie spala ok 8-9 litrow, na trasie jak sie jedzie ok 110 km/h w 4 osoby to tak spalanie siega 6l. Przeglądy nie sa az tak strasznie chociaz ceny napraw jak to do francuskich aut za tanie nei sa ale tez nie sa jakies makabrycznie drogie chociaz mogly by byc troche tansze
Kupiłem go sprowadzonego z Francjii po duzooooo nizszej cenie rynkowej i nawet jesli go teraz sprzedam to i tak wyjde 2 tys zl do przodu wiec jest super
Ogólnie przez 2 lata jedynie co to mi sie zarówka w nim przepalila i nic wiecej :) a i jeszcze dzwigienka od kierunkowskazu sie troche wyrobila i nie zawsze odbijala ale wymienilem i jest ok. Czasami tez na dziurach zapala mi sie kontrolka od poduszek poweitrznych wiec czujniki troche słabo osadzone ale jak sie wjedzie na nastepna dziure to gaśnie...
Jedyna powazna usterka jaka mi sie przydazyła to była wymiana wału, rozrządu i pompy wodnej przy czym z wymaina, robocizna i wszystkim w dobrym warsztacie gdzie dostałem gwarancje na te czesci zaplacilem 990zl (lepiej nie dawać wymieniac rozrzadu komus kto tego juz nie robil w megane bo z tego co wiem tam trzeba jakos silnik zblokowac czy cos i jak sie to zle zrobi to po ok 1000 km wszystko szlag trafi)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 107KM 79kW [l/100km]

5,8