Ocena kierowcy - Renault Megane I Hatchback

Jerzy, 18 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 107KM 79kW
Rok produkcji 1999
Renault Megane I Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Jest mój drugi Megane . Ogólnie jestem zadowolony gdyby nie jedno , pojawiła się korozja na krawędziach tylnych nadkoli. Wada usuwana w ramach gwarancji (gwarancja 12lat) zobaczymy co bedzie dalej. W mojej pierwszej Megane która ma obecnie 10 lat brak jakichkolwiek śladów korozji.
Silnik to rzeczywiście najmocniejsza strona tego auta. Ekonomiczny , a jednocześnie bardzo żwawy ( przyśp. 0-100km/h 9,8 s). Trochę głośny powyzej 120 km/h.
Bardzo komfortowy i miękki. Przy spokojnej jeździe brak obaw na zakrętach.
W deszczu lubi zaparowywać przednia szyba. Tu pomaga włączenie klimatyzacji ale nie w kazdej wersji ona wystepuje. Ogrzewanie wystarczajace.
Wygoda w środku szczególnie z przodu chyba wieksza jak w nowym Megane II ( nie wspomnę o porównywalnym aucie Opel Astra) Posiadam 185 cm i jako kierowca nie narzekam na brak miejsca. Minus to zdecydowanie za miękkie przednie fotele , które męcza przy dłuższej jeździe .
To jeden ze słabszych punktów auta . Do ok 120 km/h jest OK ale powyzej tej prędkości w aucie robi się zdecydowanie za głośno. Wydaje mi się że wpływ na to ma zarówno silnik , słabe wytłumienie kabiny jak i szumy powietrza. A szkoda bo auto posiada wystarczajacy zapas mocy do utrzymywania na utostradzie predkości 150-170 km/h niestety znaczny hałas odbiera przyjemność z jazdy przy tej prędkości.
Auto ekonomiczne na trasie. Przy nie przekraczaniu predkości 125 km/h i włączonej klimatyzacji osiagnięcie zużycia paliwa 6,2-6,4 nie stanowi żadnego problemu. W mieście niestety znacznie więcej 9-10l. Naprawy do 85000 :km.wymiana klocków po 45 000 , tłumika końcowego po 50 000, pasek rozrzadu po 80 000 ( profilaktycznie), zawór rozprężny klimatyzacji po 65000.Teraz zbliża sie czas na wymianę tłumika środkowego i niestety znowu tłumik końcowy. Układ wydechowy jest słaby , podobnie było w moim pierwszym Megane 1.6 (1996). Ceny części oryginalnych w serwisach niestety wysokie.
Kiedy kupowałem to auto brak było aut w podobnej klasie oferujacych za swoja cenę tyle wyposażenia w podstawowej wersji.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 107KM 79kW [l/100km]

7,2