Ocena kierowcy - Renault Megane I Hatchback

Adrian, 15 lat temu
Silnik 1.6 i 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Renault Megane I Hatchback 1.6 i 90KM 66kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest naprawdę dobry. Zagazowany daje radę. Nic mu nie można zarzucić. Chociaż wogóle auto mnie zaskoczyło-wg opini ludzi miało być tak awaryjne i wogóle do d... Miałem jeździć nim pół roku, jeżdżę już dwa lata i jeszcze pojeżdżę.
Przeniesienie napędu : Półoś-nie wiem, dlaczego. Po prostu terkotała.
Układ elektryczny : Sonda lambda-olałem kontrolkę, bo deszcz padał, no i spalilem katalizator.
Karoseria : Zawsze gdzieś mnie porysują :)
Mało awaryjne auto, piękne, przyjemne do prowadzenia, niemieckie auta niech się chowają. No, może opel. Albo ja mam pecha do niemców, albo są przereklamowane. Ja od siebie polecam to auto.
Świetny silniczek, dosyć elastyczny, ładny dźwięk, nie mam większych zastrzeżeń. Chociaż czasem przypomina diesla, ale podobno one tak mają. Przejechałem nim 50.000 i nic, więc chyba jednak tam mają.
Bardzo dobra. Podoba mi się jej zestopniowanie. Zawsze się wbija, nie ma zgrzytów itp. Warto pamiętać o wymianie oleju w skrzyni co 60.000 km.
Tutaj mam zastrzeżenia, ale zaznaczam, tylko do swojego auta, ponieważ kupiłem je obniżone. Przejazd przez progi to hamowanie do jedynki. Siadają przeguby. Przy przejeżdżaniu przez nierówności dosyć mocno buja autem i słychać. W porównania do np. Fiata Stilo to niebo i ziemia. Ale Meganka ma za to o niebo lepszą przyczepność.
Nie narzekam. Przednie słupki-kilka razy zdarzyło mi się, że zasłoniły nadjeżdżające auto.
Tutaj to chyba nie mam co pisać. Wszystko intuicyjnie. Fotele bardzo wygodne. Miałem okazję przejechać jednym ciągiem tym samochodem 1200 km z przerwą na tankowanie i zero bólu pleców czy temu podobnych. A w Stilo po 100 km muszę się zatrzymać.
Klimatyzacja daje radę. Lubią parować szyby i wtedy tylko ogrzewanie i klima. Nagrzewa się sość szybko.
W tym segmencie świetnie. Jeżeli ktoś chce więcej to niech większe auto po prostu kupi, a i to nie wiadomo czy będzie miał więcej miejsca. tyłu też dam radę, oczywiście nie w długie trasy.
Jest dobre. Ostatnio odpieła mi się mata wygłuszająca pod maską no to trochę głośniej. Ale spokojnie można rozmawiać nawet przy większych prędkościach.
Nie należę do osób, które kręcą silnik do czerwonego pola. 2500 obr/min i wyższy bieg. Ale jak trzeba wyprzedzić to przycisnę. Podane wartości spalania na gzie. Na benzynie mniej.Sytuacja nietypowa, bo latem przez klimę pali więcej niż zimą.Ale z drugiej strony w zimie dłużej rozgrzewa się na benzynie.
Kupiłem auto za 11000 w 2006 roku. Wg wskazań licznika miało 103000. Ma klimę, abs, poduchy, elektrykę, czyli wszystko, co mi potrzebne.
NIgdy nie zatrzymał się na drodze. Sonda lambda i katalizator przez własną głupotę. Półosie-takie zawieszenie. I to chyba by było wszystko przez dwa lata.
Nic, co by wymagało natychmiastowego i bezzwłocznego oddania do warsztatu.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 90KM 66kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Renault Megane I Hatchback 1.6 i 90KM 66kW