Ocena kierowcy - Renault Megane I Kombi

Kuba W., 12 lat temu
Silnik 1.9 dTi 100KM 74kW
Rok produkcji 1999
Renault Megane I Kombi 1.9 dTi 100KM 74kW 1995-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Najlepszy w tym aucie jest właśnie silnik. Bardzo dynamiczny i bezawaryjny.
Karoseria : Wrażliwa na wgniecenia, ma również delikatną skłonność do rdzy.
Ogólnie jestem zadowolony z tego samochodu. Może nie jest zbyt wygodny ani komfortowy, ale za to bardzo dynamiczny i oszczędny, a oszczędność w tych czasach to bardzo ważna rzecz. Części do tego samochodu są w bardzo niskiej cenie, większość można sobie znaleźć na szrocie. Także ja osobiście polecam to auto.
Silnik perfekcja. Z modelem megane mam już do czynienia od kilku lat i ani razu nie zawiódł mnie silnik. Bezawaryjność 99%. Bardzo dynamiczny a zarazem oszczędny. Przy normalnej jeździe spalanie wynosi średnio 5,5l co przynajmniej dla mnie jest bardzo dobrym wynikiem.
Skrzynia biegów mogłaby zostać bardziej dopracowana. Biegi Biegi wchodzą dosyć długo, czasem ociężale. Ale można się przyzwyczaić.
Auto dobrze prowadzi się po drodze. Trzyma się pewnie drogi, nic nie stuka, nic nie puka;] Można się doczepić tylko do częstej wymiany niektórych elementów jezdnych.
Widoczność? Powiem tak: przez przednią i tylną szybę oraz po bokach widoczność jest naprawdę bardzo dobra. Ale jeżeli chodzi o lusterka... Totalna porażka. Mogłyby być zdecydowanie większe. Występuje tzw, martwy punkt.
Ergonomia to naprawdę jedna, wielka porażka. Podróżuje się naprawdę bardzo nieprzyjemnie, zarówno na przodzie, jak i na tyle. Fotele są zbyt twarde, regulacja kierownicy jest bardzo skromna.
Niby mam klimę. Ale jakby jej nie było. Mimo nabicia oraz jej odgrzybienia jej wydajność pozostawia wiele do życzenia. Jak ustawi się strumień zimnego powietrza ja twarz to jest chłodno, ale wiadomo - na drugi dzień przeziębienie jak nic. W zimie natomiast gdy zaparują szyby, to dmuchawa potrzebuje wiele czasu aby je ogrzać. Pozostaje tylko odtworzyć okna.
Miejsca jest wystarczająco dużo. Wersja kombi właśnie powinna mieć dużo miejsca. I tak jest,z tym, że tylko na tyle, w bagażniku. Nie powiem, jest on naprawdę bardzo pojemny, można przewozić większe rzeczy. Natomiast pasażerowie muszą pogodzić się z miejscem na tzw. styk. Ani za mało, ani za dużo.
Napiszę krótko - do prędkości 100km/h jest w miarę cicho. Ale powyżej tej wartości człowiek się męczy.
Tutaj jestem bardzo zadowolony. Zużycie paliwa w trasie jak na tą pojemność jest doskonałe - tylko 5 litrów na 100km. Czegoż chcieć więcej? W mieście różnie to wygląda, ale ciężko przekroczyć wartość 7l na 100km. Co do napraw - występują bardzo rzadko i dotyczą takich części, które wymienia się praktycznie w każdym aucie.
Przeglądając serwisy aukcyjne, można zobaczyć wiele ofert tego modelu. W przeważającej części cena jest naprawdę bardzo dobra w stosunku do roku czy też stanu realnego. Ale zdarzają się przypadki, gdzie cena kategorycznie jest zawyżona. Należy szukać i jeszcze raz szukać okazji...
Nic nie zawodzi, bo nie ma co zawodzić. W tym modelu nie ma za dużo elektroniki. Dwie szyby sterowane elektrycznie, elektryczne lusterka i to praktycznie wszystko...
Ja osobiście nigdy nie miałem żadnej poważnej usterki jak silnik, turbina czy jakieś inne dosyć ważne rzeczy. Ale zanosi się chyba na wymianę turbiny, bo zaczyna coraz głośniej \"gwizdać\". No ale po takim przebiegu ma prawo.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dTi 100KM 74kW [l/100km]

5,3