Ocena kierowcy - Renault Megane I Kombi

Aro - arokan@wp.pl, 14 lat temu
Silnik 1.9 dTi 100KM 74kW
Rok produkcji 1999
Renault Megane I Kombi 1.9 dTi 100KM 74kW 1995-2002 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Silnik fajnie chodzi, turbo zdaję swój egzamin, ale co z tego, skoro są problemy żeby tą całkiem niezłą jednostkę napedową uruchomić, szkoda, naprawdę szkoda (i powi wam to niejeden mechanik)
Silnik : Problemy z zapalaniem, które nie wiadomo skąd się biorą, nie wiem, może trafiłem na trefny model, ale wiem ze tak nie jest
Układ elektryczny : Przy deszczu bądz po wyjechaniu z myjni pewne rzeczy lubią przez jakiś czas nie działać
Niby fajne auto, nieżle się jeżdzi, ale jak można nim jeżdzić skoro ma problemy z zapalaniem, poza tym przeciętna jakość wykonania, jak to w renówkach (plastik i kiepskie materiały wykończeniowe), niestety przez problemy z silnikiem i elektryką zraziłem się do tego auta - już nigdy więcej nie kupię auta od żabojadów!!! :], jak dla mnie totalna porażka, ale czego można się spodziewać po tej firmie. Każdy by sie tak czuł, gdyby po każej wizycie u mechaniki wszystko było bez zmian, a jeżdze do naprawde dobrych serwisów
Całkiem niezły silnik, turbo daje niezłe przyspieszenie i naprawę ma się radoche z jazdy i wyprzedzania spowalniaczy bez potrzeby redukcji biegów, duży plus
bez zarzutu
Całkiem fajnie się prowadzi, wspomaganie przy takim aucie robi swoje
Nie mam klimy,ale jest szyberdach, który niestety nie jest szczelny, a do tego notorycznie zatykają się kanaliki odprowadzające wodę; woda przy dużych opadach przecieka również przez dach, ten element w tym aucie jest kompletnie niedopracowany (nie polecam auta z szyberdachem, totalne niechlujstwo jeśli chodzi o wykonanie)
Auto jest bardzo przestronne, i do tego ten duży bagażnik, można w nim wszystko przewieść, nawet lodówke :)
Niestety diesel nie jest cichy, słabe wyciszenie w kabinie, ta sprawa też została olana przez konstruktorów, ale cóż, w sumie reno to przeciętne auto dla mas..
Niby pali koło 6-7l, ale przy szybszej jeździe turbo swoje bierze
Niby kupiłem tanio, ale i tak przepłaciłem, (jak dolicze te naprawy) poza tym nie warto oszczędzać jak chce się mieć porządne i niezawodne auto (a francuzkie do takich niestety nie należą - popatrzcie w rankingach) Szkoda, bo to naprawde fajne autko...
Jak w każdym aucie coś się psuje, ale w tych renówkach po prostu non stop coś się psuje, niby nic poważnego ale po jakim czasie człowiek zaczyna się wku****ć (denerwować) (problemy z szyberdachem, z elektryką, z oświetleniem wewnętrznym, to coś z siedzeniem, to znowu lusterka, to wycieraczka nie działa, tu przecieka, tam sie leje) koszmar posiadacza francuzkiego auta!!!
Niezawodność poniżej przeciętnej, niby nigdy nie stanął na trasie (przejechałem nim ok. 18000 km) ale problemy z zapalaniem to wołają o pomste do nieba, w tych modelach to chyba standard, od kilku miesięcy nie mogę się z tym uporać (może nie ja, ale 3 różnych mechaników którzy po prostu wymiękają, i nie wiedzą co jest - a już pare rzeczy wymieniłem, jak ktoś wie to prosze o podpowiedzi, mail na dole)
Dziennik kosztów dla Renault Megane I Kombi 1.9 dTi 100KM 74kW
8,8