Ocena kierowcy - Renault Megane I Kombi

MIx, 21 lat temu
Silnik 1.9 dTi 80KM 59kW
Rok produkcji 2002
Renault Megane I Kombi 1.9 dTi 80KM 59kW 1995-2002 - Oceń swoje auto
Samochód jest bardzo fajny. Ekonomiczny, pakowny, wygodny, w miarę komfortowy (tapicerka welurowo-skórzana, klimatyzacja, elektryczne szyby), bardzo ładny wygląd. POLECAM!
Bardzo elastyczny i zwinny jak na 80KM silnik,
Ładnie wchodzą biegi, na 5 można spokojnie przyśpieszać do 150Km/h
Moja wersja - kombi jest dość sztywna, przenosi nierówności jezdni. Podobno sedan i 5-drzwiowy są bardziej miękkie.
Widoczność z przodu bardzo dobra, na boki kierowca też dobrze widzi, "3" za widoczność do tyłu - szyba jest mała, szybko brudząca się, lusterka również za małe jak na stosunkowo tak duże auto.
Wnętrze przyjemne, ładnie skomponowane chodź trochę za nisko przełączniki od klimy i nawiewów - trzeba czasem zmienić bieg na 2 lub 4 by ręką sięgnąć do pokręteł. Na pochwałę zasługuje bardzo duży i ustawny bagażnik - nie ma żadnych wystających elementow jak np. osłony kół, po prostu sześcian.
Samochód jest bardzo szczelny i przy niskich temperaturach powietrza na zewnątrz auta i ustawieniu obiegu wewnętrznego szyby bardzo szybko parują. Najskuteczniej pozbyć się zaparowania włączając obieg zewnętrzny - w mieście jest to dyskomfort, bardzo zaciąga spaliny do wnętrza z innych pojazdów. Klima działa bardzo dobrze, szybko ogrzewa samochód - nie wiem jak będzie sprawować się w lecie, nie miałem okazji tego sprawdzić, bo samochód kupiłem w listopadzie i już nie trzeba było się chłodzić.
Z przodu kierowca i pasażer mają dość dużo miejsca, w zależności od ustawień przednich foteli z tyłu jest róźnie, ogólnie miejsca jest dużo. Bardzo dużo miejsca jest nad głową jadących.
Samochód jest dość głośny. Jest to diesel i w dodatku kombi. Na kostce silnik wpada w dodatkowe wibracje i wtedy jest na prawdę głośno, Plastiki w samochodzie przenosza dźwięki, np. w kuferku włożone luzem okulary lub zestaw słuchawkowy stukają niesamowicie. Dźwięki przenoszone są też bardzo z bagażnika. Koło zapasowe jest pod klapą w bagażniku - klapa ta czasami robi za bęben, jeżeli w bagażniku jest kilka drobnych rzeczy np. parasol lub teczka dochodzą z tamtąd odgłosy niczym tam-tamy wojenne. Przy mocniejszym zatrzymaniu się na światłach słychać chlupiącą w zbiorniku ropę.
Zużycie paliw to rewelacja, lepiej niż przewiduje producent: miasto 6,8 - 7l; trasa 4-5l. Na przeglądzie jeszcze nie byłem ale podobna ma kosztować całkowity ok. 450zł
Kiedy w listopadzie 2002 roku szukałem dobrze wyposażonego diesla kombi w dobrej cenie ten wóż byl najlepszą ofertą.
Jak narazie się nie psuje. Jest tylko bardzo czuły na gorszo gatunkowo ropę lub olej opałowy. Wtedy wyskakuje kontrolka servis i trzeba jechać aby ją skasowali.
jak do pej pory brak jakich kolwiek usterek. Oby tak dalej
Renault Megane I Kombi