Ocena kierowcy - Renault Megane I Kombi

moto maniak, 15 lat temu
Silnik 1.9 dTi 80KM 59kW
Rok produkcji 2001
Renault Megane I Kombi 1.9 dTi 80KM 59kW 1995-2002 - Oceń swoje auto
Inne : ogólnie fajne auto nastepna też będzie meganka tyle ze nowszy model i niestety już nie diesel bo dci jest do d...
Zawieszenie : w polsce to norma dobrze ze cześci tanie
moze i golf jest troche lepszy i ma 10 koni więcej ale żeby mieć golfa w dieslu od 1 właściciela, zakupionego w polskim salonie, serwisowanego i bezwypadkowego musiał bym dołożyc około 5-6 tys. a o tyle lepszy to golf na pewno nie jest, a zapomniałem ze moja renata ma 4 poduchy i klimę. Więc golfiaze niech jezdza golfami a cwaniaki renówkami
kultura pracy w miare dobra, na zewnątrz chodzi ciszej niż tdi w środku też idzie wytrzymać. Moc nie wielka ale auto nie jest zawalidrogą i do normalnej jazdy wystarczy a jak ktoś jest uparty to nawet mandat na autostradzie zarobi :-) bardzo dobrze zapala nawet po nocce pod blokiem przy -25. Nie jest to dci więc nie ma obaw że coś padnie i będzie trzeba wsadzić z 5 tys
dobrze dobrane przełozenia do charakterystyki silnika obsługa całkiem przyjemna
Jak dla mnie zawieszenie jest za miękkie autko dość mocno się przechyla na szybkich zakrętach ale nie przeszkadza to pogonić czasami jakiegoś VW :-) komfort za to nieznany niemcom i japońcom. Tanie części, gałki są przykręcane do wachaczy więc koszty remontu są śmieszne i wcale się tak często nie psuje.
nie wiem o co chodzi z tą rubryka bo mi wszędzie dobrze pod tym względem :-) światła bardzo dobre pomimo tanich żarówek H-4
mam klimę chłodzi jak trzeba w zimie tez wszystko ok
bdb jak na kompakt
to dieselek wię go czasem słychać ale nie tak żeby mnie to wnerwiało no i jak ktoś jest gapa i wpada w wielkie przerwy między równym polskim asfaltem to też usłyszy
tanie częsci spalanie od mniej niż 5 do 7 w korkach i nie kradną czego chcieć więcej
najbezpieczniejsze auto za tą kase + patrz wyżej
lepiej niż mówią , części eksploatacyjne to przecież normalka
zawsze w róchu :-) i nie rdzewieje

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dTi 80KM 59kW [l/100km]

5,7