Lista ocen Renault Megane I (790) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 838 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kondziu (konrad.era@interia.pl)
Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
Jako tako dobra, aczkolwiek trzeba się do niej przyzwyczaić. Długie skoki poszczególnych biegów, przez co z precyzją także nie jest najlepiej. Ale same przełożenia są bardzo dobrze dobrane do silnika. Znana wada - cieknący uszczelniacz wybieraka skrzyni biegów. Denerwująca przypadłość. Rozwiązania dwa - albo dolewać olej do skrzyni (uciążliwe ale niedrogie) albo wymiana uszczelniacza (wiąże się ona z demontażem całego układu silnik - skrzynia....
~renault megane classic 1.6 16v
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Skrzynia chodzi przeciętnie, gdyż nie ma sterowania linkami, a przy zmianach obciążenia silnika, lewarek ma tendencję do "bujania się"; taka kosntrukcja skrzyni była stosowana we wszystkich Renault od b.wielu lat-dopiero od nowej Laguny i Megane wprowadzono mechanizm linkowy, który jest precyzyjnieszy przy przesuwaniu drążka, ale poza tym nie jest najgorzej, szczególnie gdy wszystko już się rozgrzeje. Bardzo brakuje 6 biegu np. na...
~PiotrWN
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
Długi skok lewarka, czasem trochę jedyna i trójka "haczy" - trzeba się jej nauczyć. Lewarek rusza się (wręcz trzęsie) podczas dodawania i odpuszczania pedału gazu - to normalne, ten typ tak ma, można wymienić poduszki skrzyni (chyba) ale drgania i tak w pewnym stopniu występują - należy się do tego przyzwyczaić, mi to nie przeszkadza. Cieknie z uszczelki skrzyni płyn - mój mechanik mówi, że ten typ tak ma, wymienisz uszczelkę i tak...
~czesiosław
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Wybierak miewa luzy, w moim egzemplarzu dodatkowo przy ruszaniu z miejsca słychać jakieś dziwne odgłosy z okolic skrzyni. Wymieniałem już pierścienie na mechanizmie różnicowym bo pewnego razu nie wiem czemu jeden się zakrzywił i dalsza jazda byłą niemożliwa. W ASO stwierdzili, że czasami się to zdarzało w tym modelu. Dla mnie biegi mogłyby być dłuższe, chociaż sama 4 i 5. Przy 100 km/h mam 3000 obr/min co czasami męczy w dłuższej trasie.
~czesio
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
~Rafał
Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
Wsteczny wrzucany przez podniesienie pierścienia pod gałką do góry i umieszczenie go po lewej to chyba najlepsze ustawienie żeby szybko zaparkować, moja skrzynia ma dość duże luzy aczkolwiek nigdy nie miałem problemu że nie wrzuciłem dobrego biegu, parę razy mi potrafiło zrzucić jedynkę przy gwałtownym ruszaniu i hamowaniu aczkolwiek jest to spowodowane zużyciem poduszki skrzyni, ponoć dość częsta przypadłość.
~Slav
Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
Biegi wchodzą dobrze, nic się tam nie dzieje niepokojącego. Gwiazdkę odejmuję za naprawdę kiepskie zestopniowanie skrzyni. Przy 140km/h w środku mocno słychać silnik, obroty są za wysokie. 120 to prędkość optymalna dla tego auta (a raczej tej skrzyni). Na mieście jeśli chcemy jeździć dynamicznie, to też musimy się "nawachlować" dźwignią, żeby utrzymać co najmniej 2500 obrotów, bo poniżej auto nie jedzie wcale.
~lazaliv@o2.pl
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Tu jest już trochę gorzej, skrzynia ma dość duże luzy(w czasie jazdy porusza się na boki oczywiście delikatnie), wymieniałem w niej łożyska, olej złożona na nowo chodzi dużo lepiej niż przed, skok skrzyni jest dość duży ale biegi wchodzą płynnie przy czym skrzynia nie lubi szybkiego zmieniania biegów szczególnie z 1 na2 lubi wtedy lekko zahaczać czego nie ma przy wolniejszej zmianie.
~gasdaw@gmail.com
Sedan 1.4 i 16V 95KM 70kW
Tutaj niestety troszkę gorzej. Skrzynia biegów jest trochę mało precyzyjna, lubi pojawić się wyciek oleju. Czasami troszkę zahaczy podczas zmiany biegu. No i ten latający drążek zmiany biegów :-) Ogólnie po miesiącu można się do niej przyzwyczaić :-) Tutaj również spora wytrzymałość materiałów. Po przejechaniu ponad 180 tyś. km. skrzynia pracuje dobrze.

Usterki Renault Megane I

Renault Megane I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Tomaj
Sedan 1.6 e 90KM 66kW
Bez zarzutów, automat na piątkę. 1 i 2 bieg przez sprzęgło hydrauliczne - przenoszne ok. 85% mocy silnika, 3 i 4 bezpośrednio na wałku - przenoszona pełna moc silnika. 4 bieg odpowiadałby (pod względem przełożeń) 6 w manualu, 200km/h nie pojedziemy za to nie spali 15 litrów. Posiada przełącznik sport przydatny przy wyprzedzaniu: 1-60km/h;2-100km;3-150km;4-? :)