Ocena kierowcy - Renault Megane I Sedan

Jack, 15 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2000
Renault Megane I Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : jest niesamowity, w każdym momencie i na każdym biegu przyspiesza
następnym samochodem też będzie renault, mam nadzieje że będzie to laguna III:D
nie ma z nim najmniejszych problemów nawet przy 5-ciu osobach o całym bagażnikiem daje sobie doskonale rade, przy czym niedużo pali
do skrzyni biegów większych zastrzeżeń brak, regulacji jedynka i wsteczny wymagają a tak to spoko
po zrobieniu 150 tysięcy do wymiany jeden drążek kierowniczy razem z końcówką, co jakieś 20 tys. km wymiana gum stabilizatora, przeważnie zewnetrznych, groszowa sprawa i 20 minut roboty
czasem przeszkadzają słupki przednie ale to w ciaśniejszych miejscach
wszystko jest pod ręką, tak jakby miało tam być
przy większych mrozach troche trwa zanim przednia szyba odejdzie ale poza tym jest ok, klimatyzacja daje sobie rade doskonale
będąc wysokim użytkownikiem (prawie 2m) tego auta nie ma najmniejszego problemu żeby ktoś się za mną zmieścił i na dodatek nie musi być niską osobą i nie czuje na plecach czyichś kolan
jedyny mankament, grające plastiki ale i z tym skutecznie walcze, małymi kosztami można zrobić sobie dobrze wyciszone auto, niedługo będe inwestował w car audio, nie jakieś strasznie wypasione ale będe wysiszał drzwi itp także będzie bardzo dobrze
zużycie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło, zwłaszcza przy takiej mocy silnika, w trasie można zejsc do 5,5 litra/100 km w mieście nie wiecej jak 7 chyba że zimą, przeglądy tanie a naprawy bardzo rzadko i większość rzeczy można zrobić samemu, koszty nie są tak wysokie jak mnie straszyli niektórzy
porządne auto w rozsądnej cenie, tylko ludzie nie są przekonani do francuzów co ich odstrasza
nigdy jeszcze mnie nie zawiodła, wcześniej miał ją mój znajomy i też nie miał z tym samochodem najmniejszych problemów
po prostu brak, przynajmniej w moim samochodzie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]

5,7