Lista ocen Renault Megane II Hatchback (232) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 207 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~yoshki
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Dłuuugo nie mogłem się przyzwyczaić do tej skrzyni. Niestety wg mnie Renault sie tutaj nie popisało...skrzynia nie pozwala wykorzystać wszystkich zalet silnika...jak dla mnie jest źle zestopniowana...bez układu ASR ciężko bez \"buksowania\" dynamicznie włączyć się do ruchu na mokrej/śliskiej nawierzchni, a gdy jest jeszcze lekko pod górkęto już wogóle masakra, lepiej ruszać z dwójki...co do dwójki to trzeba na jedynce dosyć tak na wysokie...
~motolukasz
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Do skrzyni można mieć trochę zastrzeżeń. Ogólnie skrzynia ma długie przełożenia, przeskoczenie szybko z jedynki na drugi bieg nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ silnik potrzebuje obrotów aby \"pociągnąć\" - czyli męczymy go troszkę na jedynce a potem przeskakujemy na kolejne. Denerwuje również dziwnie, daleko ułożona trójka - trzeba oderwać ramię od siedzienia aby ją wbić, czasami jednak nie wejdzie do końca. Pozostałe biegi są ok, czuć...
~Piotr
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Lubię długie przełożenia, więc to auto mi odpowiada. Kilka razy zdarzyło mi się, że jedynka nie chciała od razu wejść, z innymi biegami nie miałem żadnych problemów. Można wyczuć lekkie drgania na drążku, zwłaszcza przy wyższych obrotach. Nie mniej, nie ma tu jakichś większych problemów.
~Radosław fan motoryzacjny
Hatchback 2.0 i 16V T 165KM 121kW
Skrzynia jest bardzo precyzjna. Zapewnia dużą frajde ze zmiany biegów. Zwłaszcza z 3 na 4 bieg. Pozostałe też chodzą bez zarzutu, ale te wrzuca się ekstra. Skoki lewarka są dość krutkie i bardzo precyzjne. Zestopniowanie skrzyni jest również bardzo dobre i niepozostawia nic do życzenia.
~Robert F.
Hatchback 1.5 dCi 85KM 63kW
Bardzo dobra, nie sprawa żadnych problemów. Czasem trzeba rozsprzęglić i jeszcze raz spróbować ze wstecznym, ale to chyba standard we wszystkich autach (przyanjmniej tych, które miałem). Mam wrażenie, że temu silnikowi przydałby się 6 bieg.
~Mirage
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Biegi jak najbardziej pracują doskonale i bezproblemowo. Szkoda tylko, że \"zbierać\" zaczyna się dopiero od ok 1900 obrotów, ale to diesel, więc ma być ekonomiczny, a nie demon prędkości. Jednak jak na te 120 KM to powinien mieć ciut lepsze osiągi.
~Renault Megane 2 Lux Privilage 1.9 dCi
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Praca poprawna ale bez rewelacji. Krutki skok lewarka jest wygodny. Czasem haczy mi 3 bieg ( kwestia regulaci ) i zamiast 6 wbijałem 4 ( a to z kolei kwestia wprawy ) Do 170km/h kapitalnie dobrane przełożenia, potem już tylko nadbieg i ponad 210 km/h
~Michał S.
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Krótka "jedynka", prawie jak w ciągniku. Drogi prowadzenia drążka nie zawsze się odnajdują, potrafi się wbić między biegi. Uszkodzona była poduszka pod skrzynią, przez co wpadała w drgania. Przede wszystkim niezawodna.
~wojciech.1977@poczta.onet.pl
Hatchback 2.0 16V WT 134KM 99kW
Skrzynia nie lubi szybkich zmian biegów. Spokojna jazda nie powoduje żadnych problemów. Sześć biegów pomoaga sprawnie przemieszczać się w trasie. Nawet w mieście dzięki elastycznemu silnikowi można wrzucić \"6\"
~miszna@poczta.fm
Hatchback 2.0 i 16V Sport 225KM 165kW
dobrze zestopniowana, biegi wchodzą precyzyjnie (poza 5, która się czasem o coś haczy i wchodzi nieco ciężej - ale to raczej przypadłość tylo mojego egz. Mimo długiego lewarka (prawie jak w Żuku) skok jest dość krótki
Renault Megane II Hatchback