Ocena kierowcy - Renault Megane II Hatchback

Robert F., 10 lat temu
Silnik 1.5 dCi 85KM 63kW
Rok produkcji 2007
Renault Megane II Hatchback 1.5 dCi 85KM 63kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie i bezawaryjność, a wszyscy straszyli!!!
Układ elektryczny : Przepalające się żarówki w światłach przód
Jest to najlepsze auto jakim jeździłem. Dbam o nie, aby jak najdłużej służyło. Dbać o turbinę - nie szaleć na zimnym silniku, poczekać chwilę po zatrzymeniu.
Nowoczesny diesel - cichutki i ekonomiczny. Przyspieszenie lepsze (chyba dzięki momentowi obrotowemu) niż w naszym drugim autku - Focusie 1.8 benzyna. Bardzo dobra elastyczność.
Bardzo dobra, nie sprawa żadnych problemów. Czasem trzeba rozsprzęglić i jeszcze raz spróbować ze wstecznym, ale to chyba standard we wszystkich autach (przyanjmniej tych, które miałem). Mam wrażenie, że temu silnikowi przydałby się 6 bieg.
Doskonały - nie za miękki, nie za twardy. Nisko zawieszony środek ciężkości chyba robi swoje. Dodatkowo wysokie opony pozwalają znieść nasze dziurawe drogi. Bardzo dobre hamulce.
Bez zarzutu.
Wszystko w sumie pasuje. Może tylko fotel kierowcy ma taką budowę, że wyciera się z czasem boczek od wsiadania. Bardzo fajna wajha od ręcznego :)
Dobrze serwisowana klima działa rewelacyjnie. Odparowanie przedniej szyby - szybsze z klimą. Ogrzewanie bez zarzutu.
Z przodu rewelacyjnie, jeździmy praktycznie tylko we dwoje, więc mamy luksus, prawie można wyprostować nogi :) Z tyłu mniej miejsca wówczas. Osobiście nie lubię jak za mną ktoś siedzi jak prowadzę, bo mało miejsca się robi.
Niby jest cicho. Niby nie słychać specjalnie silnika. Niby wszystko ok, ale ja chcę jeszcze ciszej :)
Nie jeździłem nigdy taniej - spalanie 4,2 przy większości jazd w trasie to jest rewelacja. Po mieście 5,2 z dość ciężką nogą. Nigdy nie pokazało więcej średniego spalania. Części i serwis jak najbardziej w normie (auto - klasa średnia)
Dobrze kupiony egzemplarz odpłaci się długim i bezawaryjnym użytkowaniem. Naprawdę polecam wszystkim. Nasze następne autko, to na pewno będzie Megane III, ewentualnie 6-biegowa :)
Najlepsze auto jakim jeździłem. Poprzednik - chrysler sebring to była w porównaniu z Megi skarbonka. Nic się nie psuje. Często przepalają się żarówki w światłach - przód. Wymiana dość niewygodna, ale po pierwszym razie później już pestka :)
Jeździmy Megi po Polsce i co roku za granicę (prawie 4000km). Nigdy nic nie nawaliło. Przy 1500000km wymieniłem sprzęgło. Wszystkie pozostałe naprawy z tytułu jeżdżonych kilometrów (ok 35000 rocznie) - generalnie zawieszenie (swożeń i wcześniej końcówki drążków).

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 85KM 63kW [l/100km]

5,2