Ocena kierowcy - Renault Megane II Hatchback

Planista, 12 lat temu
Silnik 2.0 16V WT 134KM 99kW
Rok produkcji 2003
Renault Megane II Hatchback 2.0 16V WT 134KM 99kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Miekko a jednocześnie świetnie trzyma się w zakrętach. Ponadto bardzo dobrze wyciszony. Komfort na tle konkurencji bardzo dobry.
Dość dobrze choć bez rewelacji. Oleju dolewam ok 1 litr na 10 tys. Dobrze przyspieszam choć szczerze mówiąc oczekiwałem nieco więcej ze 134KM. Mam porównanie z Oplem 99 - 1.8 (116) i Hondą Civic 1.5 VTEC(114KM). Renault na tym tle wychodzi lepiej ale bez rewelacji - moc maksymalną osiąga dopiero przy 5.5 tys. obrotów, więc trzeba trochę podkręcić.
Trochę za długie skoki.
Wszystko bardzo dobrze rozplanowane. Intuicyjna obsługa.
W normie.
W normie. Podobnie jak w innych markach.
Bardzo cichy. To nie prawda co inni piszą o jakimś skrzypieniu. U mnie niczego takiego nie zaobserwowałem a auto ma już prawie 200 tys.
Założyłem sekwencyjną instalację LPG - Lovato Smart. Jak narazie spisuje się znakomicie. Średnie spalanie waha się w przedziale 10.5 - 12. Jeśli chodzi o jazdę na samej benzynie to przed założeniem instalacji paliło mi średnio ok 10l. W trasie minimalne jakie uzyskałem to 7.2 a maksymalne 8.5. Po mieście już tak wesolo nie było - ok 12-13 l.
Hałaśliwy wiatraczek w lusterku - smarowanie pomogło. Ponadto sporadyczne problemy z kartą - być może wina baterii. Ze 3 razy zaświeciły mi się kontrolki od ABSu - po ponownym uruchomieniu wszystko wróciło do normy. Nie działa przycisk wyłączający kontrolę trakcji.
Jak do tej pory brak poważniejszych usterek.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V WT 134KM 99kW [l/100km]

10,9