Ocena kierowcy - Renault Megane II Hatchback

Rok produkcji 2003
Renault Megane II Hatchback 2.0 16V WT 134KM 99kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Wnętrze, wyposażenie
Inne : Klamki
Auto bardzo wygodne, myślę że w porównaniu z konkurentami z segmentu i podobnych roczników ma przewagę. Super wygodne fotele, dobre materiały w środku. Trochę tłucze zawieszenie (mimo kilku kontroli gdzie wszystko wyszło ok - po prostu tak ma). Ja mam wersję Luxe Privilege więc może materiały są ciut lepsze ale na prawdę bardzo przyjemne auto w codziennym użytkowaniu.
Użytkuję auto 4 lata. Nie miałem w tym czasie żadnej awarii, jedynie wymiany eksploatacyjne (rozrząd, pompa wody, świece) i wymianę koła zamachowego wału. Bezawaryjność jest plusem tego silnika, minusem jest nieładne brzmienie i wysokie spalanie przy wcale nie imponujących osiągach jak na 2.0. Silnik jest bardzo fajny na trasy - elastyczny i sprawny do wyprzedzania. W mieście zbiera się dość kiepsko od "dołu".
Automat 4 biegowy. Bezawaryjny ale zamula to auto. Brakuje przełożeń i obniża nieco osiągi auta.
Nie ma szału jeśli chodzi o zawieszenie, pracuje dość głośno, tył potrafi uciekać na większych dziurach. Nie ma wiele wspólnego z legendarnym francuskim komfortem - ale też wcale nie jest źle.
Trochę za nisko i zbyt do tyłu zlokalizowany podłokietnik na tunelu środkowym. Poza tym wszystko w zasięgu ręki.
Czasem parują szyby
Mogłoby być więcej miejsca z tyłu - ale to kompakt. Za to bagażnik best in class
Generalnie dobrze
Przy takiej konfiguracji (2.0 benzyna + automat) tanio nie będzie jeśli chodzi o spalanie, ale części dostępne w bardzo rozsądnych cenach
Auto kupiłem jako 7 latka, cena Renault była nieco niższa w stosunku do konkurentów. 4 lata bezawaryjnej jazdy dowodzą o słuszności tego wyboru.
Nie ma tego wiele ale powtarzają się: awarie klamek, blokowanie się zamka klapki wlewu paliwa,. Z reguły "samo" się naprawia ale denerwuje.
jedna droższa naprawa w ciągu 4 lat (osuszacz + skraplacz klimy przerdzewiały).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V WT 134KM 99kW [l/100km]

9,5