Ocena kierowcy - Renault Megane II Hatchback

F. Dawid, 14 lat temu
Silnik 1.5 dCi 85KM 63kW
Rok produkcji 2004
Renault Megane II Hatchback 1.5 dCi 85KM 63kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Super ekonomiczny, cichy, kulturalnie pracujący.
Układ elektryczny : Psujące się od złego zabezpieczenia przed wilgocią mikrowyłączniki w klamkach drzwi.
Naprawdę super, moim zdaniem ładne, wygodne i ekonomiczne autko dla niewielkiej rodziny. Polecam jeśli ktoś dba o samochód i nie będzie go zaniedbywać.
Silnik 1.5 dCi - dla mnie genialny. Kultura pracy w porównaniu z TDI grupy VAG czy CDI Mercedesa, z którymi na codzień mam styczność, to niebo a ziemia. Silniczek cichutki, na zimnym troszkę słychać, że to diesel, po rozgrzaniu już wcale. Podobno awaryjne wtryski CR, ale ja (odpukać) jeszcze tego nie doświadczyłem. Tankuję tylko dobre paliwo, zużycie bardzo małe i osiągi jak dla mnie - wystarczające.
Precyzja ok, chodzi lekko, na zimnym silniku zdarza jej się haczyć, ale nie jest źle.
Bardzo ładnie się prowadzi, podobno francuskie auta są zbyt miękkie i \"pływają\" co nie zawsze jest dobre, szczególnie przy jeździe po zakrętach. Meganka bardzo fajnie się prowadzi, nawet przy szybszej jeździe - w/g mnie zawieszenie zestrojone fajnie pomiędzy komfortem a precyzją prowadzenia.
Do przodu dobra, do tyłu trochę gorzej (mała tylna szyba), ale to kwestia przyzwyczajenia. Bardzo dobra widoczność w lusterkach bocznych (asferyczne).
Według mnie super - intuicyjnie rozmieszczone przełączniki, wiemy czego i gdzie szukać. Obsługa automatycznej klimy najprostsza z możliwych - bardzo fajnie rozwiązana.
Ogrzewanie bardzo wydajne, klimatyzacja również. Troszkę lubią parować tylne szyby (mimo nowiutkiego filtra przeciwpyłkowego). Generalnie OK.
Z przodu - super, dużo miejsca na nogi i nad głową, wygodnie wyprofilowane fotele z pełną regulacją. Troszkę niewygodnie umieszczony pedał gazu - za blisko środkowego tunelu. Tylna kanapa - dla dwóch osób, z rozłożonym podłokietnikiem - nawet ok, chociaż zdecydowanie bardziej ciasno niż z przodu.
Jak na diesla bardzo dobre, generalnie w aucie jest cicho tak do 130-140 km/h, potem już dość głośno. Po wymianie poduszek pod silnikiem - zero wibracji w kabinie, zarówno na biegu jałowym jak i podczas jazdy.
To chyba największa zaleta tego samochodu - zużycie paliwa jest niesamowite!!! W mieście przy dość dynamicznej, ale nie wariackiej jeździe 5.3-5.5 l/100km. Na trasie 4 z niewielkim hakiem, a jak mamy dużo samozaparcia i nie przekraczamy 100 km/h - na trasie Kraków - Rzeszów bez wyprzedzania, równym tempem - 3,7 l/100km. Serwis dość drogi, STRZEŻCIE SIĘ AUTORYZOWANYCH SERWISÓW, SZCZEGÓLNIE ASO W KRAKOWIE PRZY AL. POKOJU!!!! Części najlepiej kupować oryginalne (droższe od zamienników, ale znacznie bardziej trwałe). Przeglądy - koszt przeciętny.
Przy zakupie używanego auta, jeśli mamy dobrego mechanika, który przy kupnie oceni trafnie stan techniczny i zna się na Renówkach, naprawdę trudno za tą cenę kupić auto tej klasy, innej marki, tak wyposażone, wygodne i ekonomiczne!
Naprawdę, wbrew opiniom obiegowym - ja na razie nie narzekam. O auto trzeba DBAĆ!!! Regularne serwisowanie, dobre paliwo, nie zaniedbywanie, a będzie na prawdę służyć! Największą bolączką są chyba mikrowyłączniki od zestawu HF w klamkach drzwi - ale zdolna manualnie osoba naprawi sama lepiej niż serwis :)
Poza wymianą rozrządu (normalne w każdym aucie z rozrządem napędzanym paskiem) i poduszek pod silnikiem - brak poważniejszych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 85KM 63kW [l/100km]

5,7