Ocena kierowcy - Renault Megane II Hatchback

maniek, 11 lat temu
Silnik 1.5 dCi 85KM 63kW
Rok produkcji 2007
Renault Megane II Hatchback 1.5 dCi 85KM 63kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Chce zaznaczyc , że to moja druga Meganka 1,5 dci 85KM. Z doświadczenia powiem,że do 200 tyś km auto które jest zadbane nie powinno sprawić problemów. Natomiast powyżej tego przebiegu może zdarzyć się wszystko. Samochód dość udany ale niedopracowany. Głównie szwankuje osprzęt silnika delphi. Nie wiem być może na simensie jest lepiej. Auto dość przestronne i lekkie w prowadzeniu chociaż zaiweszenie dla mnie jest za twarde! Fotele nie trzymają w zakrętach zwłaszcza w modelach przedliftowych. Super spalanie poziom4-4,5L można bez problemu osiągnać 40% miasto / 60 trasa. Jeżeli miałbym polecić to wersje po liftingu i z silnikiem na osprzęcie simensa.
Sam silnik sprawuję się dobrze. Niskie spalanie, dobra kultura pracy. Ale osprzęt silnika wg mojej oceny porażka. Układ paliwowy kiepskiej jakości i mówię to z doświadczenia 2x megane 1,5 dci 85KM.
Skrzynia biegów działa dobrze choć lubi zazgrzytać przy brutalnym obchodzeniu się z lewarkiem. Ale biegi stosunkowo krótkie co ułatwia jazde w mieście
myślę, że jakość dobra, zawieszenie trochę za twarde choć w stosunku do Golfa V to jest miększe. Układ jezdny dość trwały.
bez zastrzeżeń
bez zastrzeżeń
daje rade
auto zaskakuje przestrzenią zwłaszcza z przodu, poczucie jazdy większym autem
auto dość dobrze wyciszone, wysoka kultura pracy silnika
4,0L w trasie bez problemu spala, trasa Wrocław-Gdańsk 4,5 Litra przy dość szybkiej jeździe. Ceny części do przyjecia.
tak
tak