Ocena kierowcy - Renault Megane II Kombi

Dawid, 12 lat temu
Silnik 1.5 dCi 105KM 77kW
Rok produkcji 2006
Renault Megane II Kombi 1.5 dCi 105KM 77kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : bardzo dobrze dopracowana jednostka
Zawieszenie : łączniki stabilizatora, gałki wahacza itd.
Jeszcze długo pojeżdżę tym samochodem i uważam ze jest to samochód godny polecenia.
Z silnika jestem bardzo zadowolony, dobrze wkręca się na obroty. Nie jest to demon szybkości ale jeżeli chodzi o przewożenie pasażerów z bagażem to sprawuje się dobrze. Przy załadunku samochodu obciążeniem przewidzianym przez producenta jako maksymalnym dopuszczalnym silnik daje radę całkiem nie źle (kilka razy miałem taką potrzebę żeby przewieść materiały budowlane na odcinku około 300 km, przy wadze około 500 kg zawieszenie troszkę „cierpiało” ale autko dzielnie pokonywało kolejne kilometry).
Co do skrzyni może to przyzwyczajenie albo faktycznie coś w tym jest ale nie mam większych zastrzeżeń. Nie ma potrzeby szukania biegu bo te wskakują precyzyjnie.
Wspomaganie kierownicy jest dobrze zestrojone. Przy parkowaniu (Kraków) sprawuje się całkiem nie źle. Przy większych prędkościach układ kierowniczy jest przewidywalny. Zawieszenie jest troszkę zbyt miękkie jak dla mnie i jego trwałość mogła by być lepsza (łączniki stabilizatora, sworznie wahacza )
lusterka ok, widoczność ok
Materiały nie są tandetne ale nie jest to też szczyt luksusu, trwałość materiałów jest dobra. ostatnio pojawiły się jakieś chwilowe odgłosy w okolicach deski rozdzielczej po stronie pasażera.
półautomatyczna klima bez większych zastrzeżeń. Jedyny problem to parujące tylnie szyby przy jeździe na krótkie odcinki w zimie, w deszczu.
Pozycja za kierownica i fotele są wygodne. bagażnik jest jak dla mnie wystarczający. tylnie fotele nie składają się na płasko.
5.8/5.0 części nie są drogie, dla chcącego można samemu wymienić części nie jest to aż taki problem.
klasa średnia więc koszty utrzymania samochodu nie są duże.
jak już pisałem wcześniej elementy zawieszenia nie należą do trwałych.
nie miałem żadnych.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 105KM 77kW [l/100km]