Ocena kierowcy - Renault Megane II Kombi

zibi079, 11 lat temu
Silnik 1.5 dCi 105KM 77kW
Rok produkcji 2006
Renault Megane II Kombi 1.5 dCi 105KM 77kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo wzgodny i komfortowy w porównaniu do golfa IV, wspomaganie kierownicy wprost rewela vw czy to golf czy passat nie ma się co równać w tej kategorii.
Układ elektryczny : Przepalona żarówka H7
Bardzo wygodny pojemny, rodzinny, ekonomiczny i dosć dynamiczny samochód. Wbrew opinii o megan II nas nigdy nie zawiódł.
Nie jest to potwór ;) ale daje rade na miasto w zupełności wystarczy a i na trasie nie jest źle choć czuć różnicę przy 4 osobach i wiekszym bagażu, ale nie można wymagac za wiele od 1,5
Bez szału ale w miare precyzyjna, trzymając reke na skrzyni po 150 000 czuć, że lewarek lekko odbija po włożeniu biegu.
Wygodny pewny w prowadzeniu samochód z naciskiem na wygodny dodam, że nie szaleje.
Ok. porównywalna do innych w klasie jak na kombi całkiem niezła widoczność przez tylna szybę.
Wszystko jest tam gdzie powwinno byc, choć rolkę do zmiany stacji radiowych/utwórów na cd powinni zastąpic przyciskami + -
Ok. Klima jest manualna i mam wrazenie że climatronik w golfie IV z 2000r działa jednak lepiej. Co do klimy przy tym konkretnym silniku po naładowaniu konieczne jest włączenie jakiegoś programu nie wszyscy to potrafią (fauvert ursynów - stał 3 dni i nie doszli dlaczego nie działa po naładowaniu) Magik w Kielcach przyszedł z laptopem i załatwił temat w 3 minuty.
Jak na ta klasę bdb.
Niezłe ale słychać, że jest to kompakt.
W normie średnie ok 6,5. Jak samochód w miescie używaliśmy raz na tydzień resztę trasa Wawa-Kielce wskazywało ok 5,5-5,7
Całkiem niezły stosunek jakość/cena troche się obawiałem renault ale nie żałuje za ta kase porównywalny jest focus ale troche bardziej \"toporny\"
Nic poważnego się nie zepsuło, tylko bieżące wymiany elementów eksploatacyjnychmi,(francuzi postarali się, żeby nie było to łatwe - wymana żarówek TRAGEDNIA po omacku na czuja instrukcja w tym temacje jest do d..., jak sie coś zapiecze tylko warsztat!)Filtr paliwa do tego modelu 250-280 pln TYLKO ORGINAŁ WYMIANA OK 100 PLN plus taki że wytrzymuje ok 60 000. Przez dwa lata z przepalonymi żarówkami szarpałem się 3 razy.
Poważnych usterek BRAK. Kupilismy jak miał 125 000 mamy juz ponad 150 000 i nic złego sie nie działo nigdy nie zawiódł.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 105KM 77kW [l/100km]

5,7