Lista ocen Renault Megane II Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW 2003-2008 (33) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jeremi
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
Nie wiem, czy jest jakieś auto, które przy tych gabarytach i możliwościach przewozowych może się poszczycić takim małym spalaniem. Zimą przy 5 osobach z kompletem nart na bagażniku i na autostradzie auto przy średniej prędkości 130-150 km/h spaliło niecałe 6,5 l ON / 100 km. Dla mnie to rewelacja! W codziennej jeździe średnie spalanie nie przekracza 5 l ON/100 km. Serwisowe ceny przeglądów są do zaakceptowania, choć nie są tanie. Ale już...
~Robert
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
Piątka to za mało - tu powinna być SZÓSTKA - pali rewelacyjnie ten dieselek. Jeśli jeżdże w samym mieście nie za bardzo oszczędzając, to komputer pokazuje w granicach 5,5 - 6 litrów. W długiej trasie 3 osoby, bagaże, klima, dynamiczna jazda - 4,5 litra, przy spokojnej jeździe komputer pokazuje nawet poniżej 4 litrów. Za to spalanie największy plus. Najoszczędniejszy samochód jaki miałem. Cały czas serwisowany - koszt serwisu również...
~maro (marekpop1@op.pl)
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
W mieście 5,3 i wie że można zejść niżej ale jazda wtedy jest zaspokojna dla mnie,po trasie przy nie przekraczaniu 130km/h i unikaniu gwałtownych przyśpieszeń 4,0ljest możliwe dieslem trzeba umieć jeździć i z daleka oceniać manewry wyprzedzania czy chamowania nic na szybko a małe spalanie samo wyjdzie. Przeglądy i wymiany (olei , filtry)w porównaniu do innych marek samochodów nie są drogie .
~m.adam@interia.pl
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
Baaaardzo dobrze. W wakacje po Wawie 4,7 (rok szkolny 5,1) jeżdząc w zasadzie tylko w szczycie porannym i popołudniowym- zasięg 1200km. Dobrze że rezerwa daje sygnał dźwiękowy, bo najzwyczajniej się nie pamięta o tankowaniu. Więc lepiej niż katalog pokazuje. Stosuję eko jazdę, nie będąc zawalidrogą. Raz dziennie dostaje test przyśpieszenia żeby zawów EGR się nie zatkał ;)
~Andrzej
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
Zyżycie paliwa - REWELACJA. Miałem zmienića samochód na VAN-a, ale jak porownałem zyżycia paliwa to rożnica nieziemska. Na jednym baku z rodzina moge wyjechać nad morze i wgory i oczywiscie z każdego miejsca wrócic. Przeglądy nie są zbyt drogie. z tego co mówia, najdroższa jest wymiana wtryskiwaczy i turbin, ale jeszcze mnie to nie spotkało puk puk puk.
~Marek z Poznania
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
ekonomiczność bardzo dobra jazda tylko po mieście z włączoną klimatyzacją z przeciętnym ciężarem nogi to ok 6,7 litra ,a zimą przy temp ok. 20C z rozgrzewanie to max. ok 8l, ale serwis drogi np wymiana klocków -przód około 390-,zł w serwisie. klocki zamienniki można kupić już od 75-,jeśli dodamy własną wymianę to różnica robi się dość wyrażna
~Andriu
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
Rewelacja. Mam to auto 6 lat i czas już na jego sprzedaż. Ale nie wiem, czy znajdę coś innego równie oszczędnego. Na trasie przy bardzo dynamicznej jeździe spala około 5 l ON na 100 km. W mieście nigdy nie przekroczył 6 l ON/ 100 km, nawet w zimie, kiedy mrozy spadają poniżej - 20 stopni.
~boloh@op.pl
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
Rewelacja za spalanie Spala cudownie mało śr w całym roku lato z zima 5,5 l/100km przy 2-ch kierowcach-(żona) i w 95% po mieście Wiem że gdybym jeżdił sam zszedłbym na 5l/100km w mieście .Na trasie przy 110-130 spala 4,7l/100km a przy ekonomicznej 4,3l/100km.
~And
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
miasto (_Warszawa, korki: lato 6,6, zima 7,7; szosa: lato 4,6, zima 5,1), Ze wzgledow ekonomicznych polecam naprawy poza serwisem ASO (cenny jak z kosmosu a jakosc rozna). Polecam warszat w Borzecinie Duzym k/Warszawy.
~Roch
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
W momencie zakupu nie spodziewałem się takich oszczędności. Przy \"lekkiej nodze\" potrafi na trasie zejść wyraźnie poniżej 4 l/100 km. litrów przekracza tylko na autostradzie i to przy prędkościach przekraczających 150 - 160 km/h
Renault Megane II Kombi