Ocena kierowcy - Renault Megane III Coupe

Borys, 14 lat temu
Silnik 1.5 dCi 85KM 63kW
Rok produkcji 2009
Renault Megane III Coupe 1.5 dCi 85KM 63kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na tak małą jednostkę napędową radzi sobie rewelacyjnie.
Autko ładne i dynamiczne ale drobne usterki burzą wszystko i sprawiają, że to auto staje się strasznie uciążliwe w eksploatacji.
1.5 dCi 105KM brzmi trochę śmiesznie, ale po jeździe próbnej zmeiniłem zdanie. Silnik dynamiczny i sprawny- doskonale daje sobie radę z dosyć ciężką konstrukcją tego Coupe. Co prawda pierwsze 2 biegi słabe i krótkie ale 3 ma pare zaczynając od niskich obrotów.
Przełożenia precyzyjne i krótkie. Jedynie ze wstecznym są czasem problemy, zdarza mu sie nie wchodzić.
Układ kierowniczy mało precyzyjny, auto lekko podsterowne na zakrętach. Niepewnie zachowuje się również na koleinach- myszkuje po drodze. Zawieszenie strasznie stuka na dziurach.
Z zewnątrz piękność ale o praktyczności nie pomyśleli..... Zacznę od przodu- widoczność do przodu dobra, rozglądając się na boki oraz w lusterka boczne również zobaczymy co chcemy. Koszmar zaczyna się przy skręcaniu- słupki przednie są tak grube że zasłaniają całą widoczność i czsem można wjechć w krawężnik albo latarnie bo jedzie się na oślep!! W przypadku tyłu nie można mówić o widoczności bo nei widać NIC ani przez szybki boczne ani przez tylną. Przy parkowaniu tył jest tak naprawde dalej niż nam się wydaje- bez czujników ani rusz!
Jak to w Reanult- wszytsko na pierwszy rzut oka ładnie, przejżyście i na swoim miejscu. Nie ma za dużo przycisków więc i problemu mniej. Radio sterowane z kierownicy bez najmniejszych problemów, klimatronic daje się łatwo i szybko ustawić. Jedynie włącznik od tempomatu nie tam gdzie powinien być, ale ja mam tą funkcje cały czas włączoną wieć nei ma probolemu z przełanczaniem:)
Bez zastrzeżeń- klima działa szybko, chłodzi i grzeje. Szyby nie parują nawet przy deszczu- funkcja silengo podmuchu na szybę przednią skuteczna po 10 sec.
Jeśli chodzi o przestrzeń to jak na auto stylizowane na Coupe udało im się dokonać wiele. Z zewnątrz małe i sportowe we wnątrz typowy kompakt. Z przodu i o dziwo z tyłu można bardzo wygodnie podróżować w 4 dorosłe osoby. Osobiście jechałem w podróż 2 mężczyzn z przodu 2 kobiety z tyłu, pełen bagażnik i każdemu jechało się bardzo wygodnie. Bagażnik również zaskakuje rozmiarami. Elementy na które nie zwraca się takiej uwagi przy Coupe czyli miejsce z tyu i bagaznik wzpadły nadwyraz dobrze.
Silnik nie należy do najbardziej cichych, klekot typowy dla diesla.Przy większych prędkościach szum powietrza mocno słyszalny.
Nie ma nic za darmo- 1.5 leczy dynamiczny i sprawny musi skutkować na stacji. Wynik nie jest zatrważający ale jak na tą jednostkę napędową według mnie za dużo.
Za 78 000 można kupić auto ktorego producent bardziej przyłożył się do jakości wykonania. Np. niemieckie i praktyczne auto jakim jest Golf VI.
Skrzecząca deska rozdzielcza łącznie z kokpitem, skrzypiący fotel pasażera oraz każde mocowanie drzwi przednich i bagażnika, odchodząca gumka okalająca plastiki, przecierająca sie skóra na lewarku zmiany biegów i hamulcu ręcznym, parujące reflektory od wewnątrz to tylko niektóre ustarki przychodzące mi teraz na myśl...
Jak narazie jedynym mankanentem którego nie moge się pozbyć to klekoczące wtryskiwacze których dźwięk doprowadza mnie do szału- przy dużym mroizie ludzie sie obracają na ulicy bo słychać jakby traktor jechał. Dzwiek ten im jest zimniej tym dłużej trwa- moge nawet tak jechać 50 km i cały czas cos trzeszczy i skrzypie!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 85KM 63kW [l/100km]

6,2