Ocena kierowcy - Renault Megane III Grandtour Facelifting 2013

Rafał, 8 lat temu
Silnik 1.6 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2014
Renault Megane III Grandtour Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Karoseria : Bardzo ładny samochód, mimo wielu lat na rynku. Najlepiej się prezentuje w wersji kombi. Swoją drogą to chyba jedno z najładniejszych kombi.
Bardzo poprawny samochód. Nie wyróżnia się niczym szczególnym ani na minus ani na plus względem konkurencji. W dodatku po facelifitingu może się podobać.
Silnik jest dość głośny powyżej 3000 obrotów. Nie porywa osiągami i niestety nie wynagradza tego za bardzo w spalaniu. Trzeba się przyzwyczaić do obsługi pedału gazu, trzeba go dość głęboko wcisnąć żeby poczuć, że coś się dzieje.
Wystarczająco precyzyjna dla przeciętnego użytkownika. Nie mam za bardzo porównania, ale nie odczuwam żadnego dyskomfortu podczas zmiany biegów zarówno jadąc spokojnie jak i dynamicznie. Nie podoba mi się zestopniowanie, po 6-cio biegowej skrzyni oczekiwałbym niższych obrotów podczas jazdy autostradowej(powyżej 3000 przy 140)
Nie mam zbyt dużego doświadczenia, ale wydaje mi się że szału nie ma. Rzecz która mnie irytuje to wspomaganie, działa, mam wrażenie, zero-jedynkowo. Do około 50/60 lekko na miasto powyżej usztywnia się i bardzo odczuwalne jest to przejście, mogło by być płynne.
Widoczność jest nie najlepsza. Szerokie słupki zlewające się z lusterkami nie ułatwiają, ale nie ma tragedii i idzie się przyzwyczaić. Do tyłu bez czujników było by ciężko. Wysoka dolna linia tylnej szyby ogranicza widoczność, a jeśli ktoś z tyłu siedzi na środku to kompletnie nic nie widać.
Tutaj najbardziej widać, że auto już parę lat jest na rynku. Brakuje drobnych schowków, uchwyty na napoję są źle umieszczone, gdy coś w nich jest wyższego od małej puszki to przeszkadzaja podczas zmiany biegów. Brakuje kieszeni w oparciach przednich foteli. Jest też mało praktycznych rozwiązań w bagażniku.
Do ogrzewania nie mam zarzutu ciepłe powietrze zimą leci bardzo szybko, klimatyzacja również jest wydajna. Powyżej połowy zakresu mocy nawiewu robi się głośno ale to chyba wszędzie tak jest.
Miejsca nie brakuje zwłaszcza na nogi. Trochę gorzej z miejscem nad głową. Siedzenia są bardzo wysoko, regulacja wysokości fotela pasażera by się przydała(pewnie w bogatszych wersjach jest).
Do około 120 km/h jest komfortowo później jest magiczna granica po przekroczeniu której wszystkie dźwięki jak opony wiatr i silnik robią się głośniejsze.
Póki co koszty utrzymania ograniczają się do tankowania.
Kupiony po cenie mniejszej o VAT więc ocena jest bardzo korzystna. W chwili zakupu to był najtańszy samochód w tej klasie.
Żadnych mniejszych usterek.
Żadnych poważniejszych awarii.