Ocena kierowcy - Renault Megane III Grandtour Facelifting 2013

wieruch, 6 lat temu
Silnik 1.6 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2014
Renault Megane III Grandtour Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Posiadam samochód od prawie 2 lat (przejechane 23 tys. km z czego 15 tys. na LPG) i jestem bardzo zadowolony. Kupiłem go z najmu długoterminowego (16 miesięcy użytkowania) z przebiegiem 41 tys.km. Przez cały okres użytkowania nigdy mnie nie zawiódł, żadnych błędów silnika oraz innych usterek. Cały czas działa jak nowe. W porównaniu z konkurencyjnymi samochodami w klasie to okazja bo cena zakupu zupełnie nie oddaje jakości jaką oferuje ten samochód.
Silnik 1.6 bez turbo jest trochę za słaby do dynamicznej jazdy, ale na potrzeby rodziny w zupełności wystarczy. Do prędkości 120 km/h niczego mu nie brakuje.
Skrzynia w moim aucie ma 6 biegów, co powinno być zaletą ale nie jest. Przełożenia są zbyt krótkie. W mieście to nie przeszkadza, ale na trasie jest denerwujące. Na 6. biegu wyprzedzenie TIR-a, może być niebezpieczne bo samochód nie chce się zbierać i konieczna jest redukcja. Denerwujący jest również świst dochodzący ze skrzyni przy prędkości ok 65-75 km/h na 4. i 5.biegu. Ponoć ten tup tak ma i nie jest to oznaką uszkodzenia skrzyni.
Wspomaganie działa lekko, a samochód jest dość zwrotny jak na te rozmiary. Ze strony zawieszenia nie ma żadnych stuków, nawet po wjechaniu w dużą dziurę zawieszenie nie dobija. zkoda tylko, że na kierownicy czuć zdecydowanie za mało to co dzieje się z przednimi kolami. Ibiza 6L była pod tym względem dużo lepsza.
Dobrze, że są czujniku parkowania, bo ciężko jest wyczuć, gdzie kończy się tył. Lustra są duże i dobrze pokazują co dzieje się z boku samochodu.
Wszystkie przełączniku są w intuicyjnych miejscach z wyjątkiem włącznikiem tempomatu/ogranicznika prędkości (znajduje się koło dźwigni hamulca ręcznego).
Klima jest automatyczna i daję radę wychłodzić wnętrze nawet w gorące dni. Wielki plus na możliwość wyboru szybkości schładzania pomiędzy soft/auto/fast. Sam wentylator nawiewu mógłby być trochę cichszy.
Po przesiadce z Ibizy to na brak miejsca nie mogę narzekać. Na szerokość w kabinie miejsca nie brakuje, podobnie jest z tył z miejscem na nogi. Bagażnik jest duży, szkoda tylko że koło zapasowe zabiera sporo miejsca (wina LPG).
Do prędkości 110 km/h silnika ani szumów powietrza nie słychać. Powyżej 120 km/h silnik staje się słyszalny, ale najbardziej przeszkadza szum powietrza z okolic klamek od drzwi (zaślepki od systemu Hands Free)
Częśći eksploatacyjne są tanie. A co do części zamiennych nie potrafię się wypowiedzieć bo jeszcze nic się nie zepsuło.
W tej cenie za 2 letni samochód tej klasy nic lepszego nie znajdziesz.
W historii komputera przez 3 lata nie zanotowałem nawet najmniejszej usterki. Nawet żarówka się nie przepaliłą.
W historii komputera przez 3 lata nie zanotowałem nawet najmniejszej usterki.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 110KM 81kW [l/100km]

8,8