Ocena kierowcy - Renault Megane III Grandtour Facelifting 2013

Maksymilian Wiatrowski, 4 lata temu
Silnik 1.6 Energy dCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2016
Renault Megane III Grandtour Facelifting 2013 1.6 Energy dCi 130KM 96kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczność i zarazem ekonomiczność silnika , oczywiście dopóki się nie zepsuł :)
Silnik : 3 letni samochód z przebiegiem lekko ponad 100 tys. kilometrów przeszedł remont i wymianę silnika :D dramat ...
Auto do 100 tysięcy kilometrów przebiegu jest idealne nic dodać i nic ująć , jednak to co dzieje się później to jakiś dramat :(
Silnik dynamiczny jednak bardzo oszczędny . Na nic nie da się narzekać jednak w sekcji ,, Poważne Usterki " przedstawiłem co stało się z moją Megane ...
Na to nie mogę narzekać ! Ma 6 biegów które wchodzą bez problemu . Przy 204 km/h na niemieckiej autostradzie 4,5 tysiąca obrotów ! Miód :)
Jak to we francuzach , jest bardzo komfortowo . Bardzo miękko niewyczuwalnie przejeżdża przez dziury !
Nie rdzewieje , nic wiecej nie muszę pisać .
Auto ma dobrą widoczność , w razie gdy widoczności zabrakło mamy także czujniki parkowania które bez problemu działają :)
Wszystko na swoim miejscu . Bardzo dobrze obsługuje się nawigację z pokrętła ( prawie jak I-Drive :D ) . Jednak po 100 tysiącach kilometrów zdarzały się takie wypadki jak : przy redukcji biegów na nawigacji przełączał się tryb z jasny na ciemny , bagażnik sam otwiera się podczas autostradowej jazdy po czym późnij się nie otwiera :D
Jest okej , ale nie żebym jakoś mógł ją wychwalić .
W 5 dorosłych osób , podróż nie jest problemem . W 4 osoby wielokrotnie wakacje ( mazury i narty ) także bez żadnego problemu :)
Przy autostradowej prędkości da się komfortowo rozmawiać więc jest chyba okej .
Jest lepiej niż dobrze , spalanie na super niskim poziomie jak na rodzinne kombi , chyba że wydarzy wam się to co mi z moją Renią :(
Auto bardzo tanieje , i szkoda bo jest ładne i dobrze wyposażone . Fajnie jeśli wszystko działa .
Szkoda , bo drobnych usterek nie było :( były same poważne ) ---
To jest jedyny powód dla którego nie kupiłbym renault . Samochód nagle zaczął brać olej ( dolewałem około 3 litrów tygodniowo ) . Auto później straciło moc . Kiedy serwisanci zobaczyli że zamiast oleju w misce jest ,, Budyń " okazało się że coś jest ostro nie tak . Renia przeszła remont silnika w ASO ( zostało wymienione prawie wszystko ) koszt 12 tysięcy na szczęście serwis Renault pokrył 50% mimo że auto było po gwarancji . Chwile pojeździłem i na trasie coś zaczęło stukać jak porąbane ! Kolejny raz byłem bez auta na miesiąc , silnik został wymieniony . Kiedy wyjechałem z serwisu okazało się także że coś puka w zawieszeniu . Naprawdę gdyby nie ciągłe awarie auto idealne :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Energy dCi 130KM 96kW [l/100km]

6,8