Ocena kierowcy - Renault Megane III Grandtour Facelifting 2013

Michał, 4 lata temu
Silnik dCi 95KM 70kW
Rok produkcji 2015
Renault Megane III Grandtour Facelifting 2013 dCi 95KM 70kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Ilość miejsca i komfort jazdy i siedzenia.
Auto kupione od handlarza (polesingowe). Przebieg przy zakupie 84.000km, cena około 34.000zł. Obecnie auto ma 106.000km. Auto idealne do poruszania się na trasy jak również do miasta. Pojemny bagażnik, dużo przestrzeni dla kierowcy i pasażerów przy niewielkich gabarytach auta. Bez problemu idzie nim zaparkować w zatłoczonych miastach. Z obecnych doświadczeń mogę napisać, że przy zakupie było kilka usterek do poprawy, które znalazł serwis Renault (sprawdzenie przed zakupowe). Auto było wcześniej serwisowane również w tym samym ASO. Usterki: urwane mocowanie lampy przedniej (nowa lampa około 1500zł), połamane plastiki od kratek wentylacyjnych (za 4 kratki rachunek na około 1000zł), padnięty akumulator, klocki i tarcze (przód i tył) do wymiany. Po wizycie na zaprzyjaźnionej stacji diagnostycznej i u sprawdzonego mechanika okazało się, że akumulator jedynie był rozładowany (trasa pomogła), lampa została w ASO źle wsadzona - nie zostały wpięte 2 z 4 zaczepów... tarcze spokojnie dają radę, a klocki faktycznie były do wymiany. Całokształt oceniam bardzo pozytywnie. Jedynie liczyłem, że spalanie będzie lekko niższe :D ale i tak nie jest źle. Trasa do Chorwacji i powrót - 4.300km, 4 dorosłe osoby i pełen po brzegi bagażnik - spalanie 5.4l/100km. W mieście najwyższy wynik około 7.5l, w trasie najniższy 4.5l, jednak w trasie jak leci się 190km/h spalanie rośnie ponad 9l...
Jak na rodzinne i miejskie auto to wystarczająca moc i pojemność. Przy tuningu na 120KM autko jest zdecydowanie żwawsze ;)
Dobrze pracuje, jak dla mnie bez problemów. 6 biegów jest całkiem komfortowe.
Bez zarzutu
Srebrny lakier jest o tyle dobry, że nie widać na nim za bardzo rys i zabrudzeń. Jakość uważam, że za tą cenę jest adekwatna.
Mam 184cm wzrostu, przy obecnym ustawieniu fotela, niestety czasami występują utrudnienia z widocznością przez lewy przedni słupek (przy szybie czołowej) oraz prawy boczny (między przednimi i tylnymi drzwiami).
Bez zarzutu
Niby wszystko ok. Jest dwustrefowa klimatyzacja, ale... czasami brakuje jeszcze kratek wentylacyjnych i doprowadzenia nawiewu do tylnej części auta (nie wiem czy takie wersje występowały). W mojej Megance jest za podłokietnikiem miejsce na kratkę, które służy obecnie za schowek.
Auto bardzo komfortowe, pierwszym moim zdziwieniem było jak dużo miejsca na nogi ma kierowca (szerokość od środkowego panelu do drzwi). Za to bardzo duży plus. Dodatkowo nawet przy sporym wysunięciu fotela kierowcy do tyłu, nie ma problemu aby za kierowcą siedziała osoba dorosła.
No i znowu prawie bez zarzutu, jednak przy przebiegu 106 tys km odczuwa się zużycie materiału i przez odkształcające się i odginające wygłuszenie silnika dźwięki bardzo mocno wchodzą do kabiny kierowcy.
Auto dość ekonomiczne, trochę spodziewałem się mniejszego spalania, ale wynik i tak jest całkiem niezły patrząc na wielkość i pojemność tego autka.
Auto kupione od handlarza (poleasingowe) z przebiegiem 84.000km za kwotę około 34.000zł. Uważam, że taka cena za taki przebieg i takie auto to bardzo atrakcyjna oferta (w tej cenie można było również znaleźć Clio z gorszym wyposażeniem)
Strasznie słabe są plastiki w kratkach wentylacyjnych. Niestety, żeby zmienić ustawienie kratek muszę kombinować, bo w 3 na 4 kratkach plastiki się połamały. Reszta bez zarzutu :) Z historiii auta w ASO jedyny problem to parujące reflektory.
Nie było poważnych usterek odkąd jeżdżę. Jak również z historii pojazdu w ASO nie było zauważonych poważnych problemów.

On - zużycie paliwa dla silnika dCi 95KM 70kW [l/100km]

6,1