Ocena kierowcy - Renault Megane III Grandtour

BigMac, 6 lat temu
Silnik 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Rok produkcji 2011
Renault Megane III Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny, cichy i spalanie na rozsądnym poziomie.
Karoseria : Bardzo pakowne, wygodne auto .
Inne : Brak hydraulicznej regulacji luzu zaworowego.
Bardzo pozytywnie oceniam te auto. Przesiadka z A3 (wczesniej) i Audi A4 2004 2.5TDI 163km . I znacznie lepsze wrażenia z codziennej jazdy miejskiej niż poprzednimi autami .Bardzo dobrze wypośrodkowane pomiędzy wielkością pojazdu a pojemnością bagażnika, wygodą na tylnym siedzeniu. Dobrze przyspiesza od samego dołu, dobrze dobrane przełożenia, silnik pracuje najciszej spośród wszystkich aut tej klasy. Wyposażone we wszystko co potrzebne . Od 2 miesięcy poszukuję godnego następcy i Żadne nowe auto w salonie nie jest lepsze pod żadnym względem , jest po prostu NOWE, nie spala mniej , nie ma więcej miejsca, nie zbiera się lepiej ( jezdziłem Golf VII 1.4tsi 125km +finansowanie +rabaty wyprzedaży rocznika, Seat Leon SW FR 1.4 150km + wygląd, ale pojemnośc -, jezdzilo i hamowało znacznie gorzej niż VW, Skoda (skreślona za najgorsze wykończenie i cena +10k !! jak lepiej wyposażony golf) , Fiat Tipo Kombi 1.4Tjet( cena wersji w podobnym wyposażeniu to 80k po rabatach, utrata wartości ) oraz Megane 1.2TCE 130km w najbogatszej wersji ( okazało się najtańsze 72k i praktycznie wygrało casting ( wykonanie, ilość miejsca, wygląd) ale finansowanie było na spory - ( 5 lat leasing) . Plusy mojej MEGANE III : silnik, cisza do 120km/h (potem we wszystkich jest głośno...) , wyposażenie (czujniki świateł, deszczu, parkowania, navi TOM TOM, ) lakier jest twardy ( w dzisiejszych czasach to problem) a nie miękki jak japońcach + Spalanie , Klimatyzacja wydajna i nie śmierdzi ! Możliwość zamontowania niedrogiej instalacji LPG ! Minusy : brak hydraulicznej regulacji luzu zaworowego, odgłosy z pracy zawieszenia.
Najcichszy w stawce kompaktów, dobra elastyczność i spalanie , przyjemność jazdy autem z tym silnikiem. Brakuje pojemności na autostradzie , jak jadę załadowany po brzegi na wakacje z 2+2 . 130kmh i próba wyprzedzenia 2-4 Tirów trochę zajmuje. Ale tak mają wszystkie auta 1.0 1.2 1.4 itp . Na trasę liczy się pojemność i moc... 2 lub 2.5 litra silnik (ale takich prawie nie robią :(( )
Dobrze dobrane przełożenia, zero problemów .
Dobrze auto się prowadzi, aczkolwiek przejechałem się Focusem mk3 i to auto wymiata całą stawkę nowych aut rodzinnych do 100tys zł
Lakier dobrej jakości, twardości . Kolor grafitowy TEKND - nie widać brudu, nie rysuje się tak bardzo .Mam porównanie do różnych marek, czasami amatorsko bawię się w DETAILING. Brak korozji. Minusy : stopień skomplikowania np przedniego pasa. składa się z niezliczonej ilości elementów, nakładek,wsporników itd - naprawdę drobna stłuczka i zawsze szkoda całkowita z AC OC. Ale pełen wybór na portalach całych elementów (np maska, drzwi) nawet pod kolor.
Nadwozie typu kombi ale nie ma problemu z parkowaniem, widocznością, nic nie przysłania , czujniki pomagają.
Wszystko pod ręką, jedynie przyczepie się do podłokietnika. Trzeba leżeć żeby był przydatny. Wysoko ustawiony fotel, przeciętny wzrost i nie ma szans oprzeć łokcia.
Bardzo wydajna klima, nie śmierdzi nigdy, (co jest nie tak z koncernem VAG że tam śmierdzi w nowych autach po 4 miesiącach? ) Minusy: Brak nawiewu na tylną część pojazdu, dzieciakom dalej gorąco, a mnie zmino :)
Bardzo dobrze oceniam bagażnik i miejsce na tylnej kanapie. Może jedynie skoda wygrywa, ale reszta niech się schowa. Gdzie w nowym golfie jest ponad 600l ? W schowkach,kole zapasowym itd. A ta najpotrzebniejsza powierzchnia na walizki jest płytka, nie ma szans pionowo ich wsadzić. Seat dopiero tragedia. wszystkie SUV-y też niech się schowają. liczby to nie wszystko. Od półek do linii szyb w nowych autach jest 30cm !!!
Do 120-130kmh jest bdb. Potem wzrost głośności znaczny ( Ale to dotyczy wszystkich aut tej klasy)
4 lata użytkowania 12tkm/rok : Klocki i tarcze przód , co roku filtry i olej. Nic więcej nie robiłem . Zamontowana prawie od nowości instalacja BRC sequent . Spalanie z ciężką nogą maksymalne 9-10 litrów gazu ( czyli 18zł :) Nowe pseudo oszczędne kosiarki palą i tak 9 litrów benzyny , chyba że jeździ się jak emeryt. Mam VW Up 1.0 60km i żre 7....
Kupiłem jako 2.5 letnie, z przebiegiem 89 tys z DE. to moje 4 auto z DE z przebiegami większymi x3 niż PL, ale utrzymane, serwisowane nie oszukane i spisuje się bardzo dobrze. Utrata wartości od 3 lat w góre jest niewielka. Najwięcej traci się na nowym.
Uszkodzona tylna roletka bagażnika, czasami wyświetlacz prędkości mrugnie (podświetlenie )
Odpukać, nie wystąpiły.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16v TCe 130KM 96kW [l/100km]