Ocena kierowcy - Renault Megane III Grandtour

Silnik 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Rok produkcji 2009
Renault Megane III Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Auto jak narazie spisuje sie doskonale i mam nadzieje że pozostanie tak długo, Silnik nie należy do oszczędnych ale sprawnie sobie radzi z autem tych rozmiarów. Ogólnie jestem pozywtynie zaskoczony autem , jedynie do pełni szczęścia brakuje mi dłuższych przełożeń skrzyni biegów ale w wersjach poliftowych renault naprawił ten błąd,a w silniku 1.2 tce to już jest tak jak powinno.
Silnik w megance sprawuje się optymalnie jak na tę masę auta. Od 2 tys obr reakcja na gaz jest natychmiastowa i auto sprawnie przyspiesza, poniżej tych obrotów wyczuwalna jest lekka turbodziura. Dlatego żeby jeżdziło się przyjemnie obroty silnika powinny być zawsze utrzymywane powyżej 2 tys. Pozytywne jest wyciszenie silnika , auto na wolnych obrotach jest ledwo co słyszalne pomimo 200 tys przebiegu.
Do skrzyni biegów mam najwięcej zastrzeżeń ale nie chodzi mi o działanie skrzyni gdyż wybieranie biegów działa prawidłowo oraz w jak najlepszym porządku. Problem leży w zbyt krótkich przełożeniach. Przy prędkości 100km/h jest 2900obr na 6 nbiegu !!! W czasie jazdy spokojnie można pomijać niektóre biegi tzn z 3 wrzucić od razu 5 i auto nadal przyjemnie przyspiesza. Z tego co sie orientowałem po lifcie skrzynia została zmieniona i bodajże przy 100km/h jest ok 2400-2450 obr to już lepiej ale nadal moim zdaniem zbyt wysokie obroty.
Układem jezdnym jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Auto reaguje bardzo dobrze na ruchy kierownicą. Nierówności są wybierane dobrze , ogólnie pozytywnie.
Karoseria po 200tys jest praktycznie jak nowa. Żadnych oznak korozji.
Wszystko pod ręką.
Wentylacja działa sprawnie . Pierwszy raz spotkałem sie z przyciskami fast/soft od klimatyzacji ale muszę przyznac że ma to sens.
Miejsca jest pod dostatkiem z przodu jak i z tyłu.
Wyciszenie jak na tę klasę auta jest dobra , ale mogłaby być lepsza. Szczególnie na trasie przy prędkościach autostardowych jest za głośno. Jest to wina słabej izolacji akustycznej ,gdyż silnik przy tych prędkościach jest ledwo co słyszalny.
Ceny częsci zamiennych bardzo przystępne.
Według mnie ceny są adekwatne do jakości.
Nic
Narazie nic