Ocena kierowcy - Renault Megane III Grandtour

artursa, 12 lat temu
Silnik 1.5 dCi 105KM 77kW
Rok produkcji 2010
Renault Megane III Grandtour 1.5 dCi 105KM 77kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Silnik jak na swoją pojemność oceniam na 4+ przy tej masie auta do spokojnej jazdy wystarczy a przy tym jest cichy i oszczędny
Czasami haczy 1 i 2 ale nie jest to notoryczne raczej chyba niedokładność przy obsłudze
Jest komfortowy i w miarę dobrze tłumi nierówności Mógłby być o 1 cm większy prześwit listwa pod przednim zderzakiem często haczy przy parkowaniu o krawężnik
Z widocznością jest ok a jeśli ktoś potrafi cofać na lusterkach to nie będzie miał większych problemów. Ale i tak polecam czujniki cofania ciężko określić w lusterku wstecznym odległość od przeszkody przez tylną szybę
Ergonomia jest poprawna, choć w moim przypadku (klimatyzacja manualna) zamieniłbym pozycjami pokrętło temperatury z pokrętłem wyboru nawiewu.
Nagrzewa się dobrze mam podgrzewane fotele, a klimatyzacja w lato pracuje wydajnie
Z przodu jest ok. Z tyłu wygodnie mogą podróżować 2 osoby dorosłe.
Przy jeździe 100km/h w środku jest cicho i komfortowo
Przy normalnym stylu jazdy spalanie jest rewelacyjne w mieście w lato mieszczę się w 5,1 litarach
Jak za 70 tys. to myślę że jest dobrze. Choć to nie znaczy że jest całkiem dobrze.
Po roku jazdy tym samochodem wymieniłem radio i komplet hamulców na tylnej osi. W zimę zamarzł ręczny i zaciski trzymały. Trochę mnie to zdziwiło bo miałem różne auta i w żadnym nie miałem takiego przypadku. Ale wymienili na gwarancji.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 105KM 77kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Renault Megane III Grandtour 1.5 dCi 105KM 77kW