Ocena kierowcy - Renault Megane III Grandtour

Newbojkot, 2 lata temu
Silnik 1.9 dCi FAP 130KM 96kW
Rok produkcji 2011
Renault Megane III Grandtour 1.9 dCi FAP 130KM 96kW 2011-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : To mój pierwszy diesel - i jest w porządku.
Inne : DPF - ale można się przyzwyczaić. Natomiast na pewno przy ciągłej jeździe w mieście filtr się zapycha.
Absolutnie pojazd warty wciąż uwagi pod warunkiem spokojnej eksploatacji i porządnego serwisu co rok . Na razie brak jakiejkolwiek większej awarii.
Wciąż daje radę, przyśpieszenie i ogólna praca w porządku. Oczywiście przydałoby się 20 KM więcej ale 10 lat to już nie czas na tuning.
Solidna 4 , ma jakieś tendencje do haczenia czy braku precyzji ale bez przesady. Trzeba się nią namachać w mieście , sprzęgło czy dwumasa już są nieco zużyte ale jeszcze dadzą radę.
Do spokojnej jazdy wystarczy, przy nieco szybszej jeździe zarzuci. Nie ma co startować z piskiem opon.
Mało odporna na zadrapania, już sie pojawia delikatnie rdza, czas robi swoje. Ale bez przesady.
No do tyłu jest przeciętnie , z przodu daje radę, lusterka boczne na szczęście nie są zbyt małe. '
Przeładowana obsługa przy kierownicy, zwłaszcza radio czy do telefonu. W ogóle nie ma miejsca na telefon i kubki. na ale można się tego pojazdu nauczyć stąd ocena 4.
Nie mam uwag, klima chłodzi i grzeje, fotele podgrzewane.
Z przodu ok, z tyłu niekoniecznie. Bagażnik dla 3 osobowej rodziny ok, dla 4 osobowej już niekoniecznie. Słaby schowek - długi ale wąski.
Nie spodziewajmy sie cudów po dieslu starszej generacji , myślę że mam opony wielosezonowe i one tez mocniej hałasują. Lepsza ropa - ciszej chodzi.
Nie mogę narzekać, części zamienniki ale nie najgorsze są w dobrej cenie. Paliwo - nie jest to mistrz oszczędności, w mieście nie schodzi poniżej 7 litrów. NA trasie jest ok pod warunkiem spokojnej jazdy.
Kilka dni temu przeszedł przegląd rejestracyjny - kontroler sprawdził go bardzo dokładnie i powiedział że stan jest bardzo dobry. Aż był zdziwiony. Czegóż chcieć więcej ? Szkoda że późniejsze generacje juz nie zbierają takich ocen.
Tak szczerze to nie było.
Dwukrotnie zapchany filtr DPF, kwalifikuję jako poważną usterka ale wystarczy jeździć na wyższych obrotach około 2tys i się nie zapycha.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi FAP 130KM 96kW [l/100km]

Usterki Renault Megane III