Ocena kierowcy - Renault Megane III Hatchback

pczuprynski, 14 lat temu
Silnik 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Rok produkcji 2009
Renault Megane III Hatchback 1.4 16v TCe 130KM 96kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Ten silnik to trafiony pomysł. 1.4 z turbinką potrafi dać przyjemność z jazdy.
To jest to! Strzał w dziesiątkę. Komfortowy samochód z fajnym silnikiem za przyzwoitą cenę. Do tego obsługa w salonie na świetnym poziomie.
Totalne zaskoczenie, elastycznośc silnika Diesla, od najniższych obrotów samochód rwie się do przodu. Przy tym wszystkim cicha i kulturalna praca.
Jak narazie, nie zauważyłem żadnych problemów, biegi wchodzą bardzo gładko, nic nie haczy. Krótki skok powoduje iż samochód bardzo szybko nabiera prędkości.
Jazda z takim układem to sama przyjemność, prowadzi się bardzo pewnie i płynnie, System ASR i ESP czuwają nad zbyt brawurową jazdą :-)
I tu jedyna bolączka tego samochodu... widoczność do tyłu jest kiepska, reszta w jak najlepszym porządku. Czujniki parkowania bardzo przydatne :-)
Obsługa bardzo intuicyjna, wszystkie przyciski i przełączniki w pobliżu ręki kierowcy. Jedyny minusik za włącznik ogranicznika prędkości i tempomatu. Czyżby projektantowi zabrakło wyobraźni?
Bez zarzutu... Bardzo szybko i sprawnie się nagrzewa, dwustrefowa klima to fajny wynalazek.
Jestem wysoką osobą ale ne mogę narzekać na brak miejsca, z tyłu nie jeżdżę więc ilość miejsca jest mi obojętna ( chyba nie jest jednak z tym najgorzej ), muszę to sprawdzić. Bagażnik OK!
Cicho sza!!! Słychać tylko klimę w trybie Fast i oponki. Czasami zastanawiam się czy silnik pracuje :-), będę musiał ściszyć radio.
Się okaże podczas dłuższej eksploatacji... a tak naprawdę wszystko zależy od stylu jazdy i zasobności portfela...Generalnie nie powinno być źle.
Samochód z takim silnikem i wyposażeniem za cenę ok 64 tyś to dobry wybór! Gorąco POLECAM.
Trudno ocenić, samochód jest zbyt nowy żeby mogło się coś psuć.
Jak narazie brak i oby tak dalej!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16v TCe 130KM 96kW [l/100km]

7,6