Ocena kierowcy - Renault Megane III Hatchback

WEGOTA, 13 lat temu
Silnik 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Rok produkcji 2010
Renault Megane III Hatchback 1.4 16v TCe 130KM 96kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika i wyciszenie.
Ogólnie Megi jest OK, poza drobnymi niedoróbkami - porównuję do poprzedniczki jaką miałem przyjemność użytkować w wersji comfort: boki drzwi za dużo plastiku w poprzedniej były wyłożone w całości materiałem, na słupkach bocznych przy szybie przedniej plastik!zamiast materiału, regulacja foteli przednich ohydny drut! w poprzedniej ładnie wkomponowane rączki, pasy bezpieczeństwa na wierzchu! w poprzedniczce dyskretnie schowane, schowki w podłodze mniejsze niż były wcześniej, korytko między fotelami węższe co powoduje że mniej praktyczne - mieści się popielniczka i z boku .... już nic. Ogólnie mam wrażenie, że koncern dotknął kryzys i naszym kosztem to sobie odbijają. Szkoda. Ogólnie pomijając te drobne uwagi reszta OK.
Silniczek żwawy nawet bardzo. Myślałem że będzie głośniejszy od mojego poprzednika 1,6 16V ale bardzo mile mnie zaskoczył.
nic dodać nic ująć, wszystko OK
Mam wersję z full wypasem elektronicznym (ABS, SRS ESP itp), bardzo pomaga w jeździe. Dobrze wybiera nierówności można rzec że spoko dla każdego planującego dłuższą podróż.
Wszystko poza jednym małym mankamentem: tylna szyba!! - okropnie widać ale idzie się przyzwyczaić zwłaszcza że brak mi długiego tyłu :)
Do doskonałości to trochę mu brakuje ale nie narzekam. Do małych przycisków radia można się przyzwyczaić, sterowanie lusterkami wnerwiające.
Posiadam klimę dwustrefową. It\'s ok.
Miejsca dla kierowcy i pasażera jakby trochę mniej niż w Megi II, myślę że przez rozbudowaną i dość daleko wysuniętą deskę rozdzielczą, natomiast z tyłu, no cóż gorzej niż w poprzedniczce. Na plus to że kanapa jest szersza (bo i Renia trochę szersza od II)
Jak na tą klasę samochodu lepiej być nie może.
O spalaniu za wiele nie mogę napisać bo podobno normuje się dopiero po przejechaniu ok 3000 km. Na dzień dzisiejszy w porównaniu z benzyniakiem z mojej poprzedniej Megi (1,6 16V 110 KM)to niesety wypada niekorzystnie, ale mam nadzieję że się ustabilizuje na poziomie 6,5 w cyklu mieszanym.
Niestety małych pieniędzy za moją wersję nie dałem i wkurza mnie jak już wcześniej opisałem za duża ilość plastiku we wnętrzu. Tutaj koncern mógł się lepiej pokazać.
Nie stwierdziłem i mam nadzieję tak jak najdłużej.
Nie stwierdziłem i mam nadzieję tak jak najdłużej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16v TCe 130KM 96kW [l/100km]

7,4