Ocena kierowcy - Renault Megane III Hatchback

gipuk, 7 lat temu
Silnik 1.5 dCi 105KM 77kW
Rok produkcji 2010
Renault Megane III Hatchback 1.5 dCi 105KM 77kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Kupowałem to auto z pewną obawą. Bo Francuz, bo Renault, bo Diesel. Jak na razie przy przebiegu blisko 100 tyś żadnej usterki. Silnik bardzo żwawy i elastyczny, mało pali a co najważniejsze - moja wersja nie posiada fabrycznie dpfu. Ma też kilka minusów: hamulce są zerojedynkowe i wymagają przyzwyczajenia, jakość wykonania znośna - najbardziej mnie razi kwestia składania tylnych siedzeń oraz same tylne siedzenia, które są zrobione z samej gąbki (w 30 letnim fordzie sierra były lepiej wykonane). Podszybie ma dziwną właściwość przyciągania wszystkich liści opadających z drzew - sporo się tam tego śmiecia zbiera i zatyka odpływ. Ciągle wiesza się bluetooth w radiu.
Dość cichy (aczklowiek dźwięk mało ciekawy), oszczędny i elastyczny na wyższych biegach. Spora turbodziura na niższych biegach.
Pomimo, że 6 biegów to dla mnie za dużo, to całkiem ładnie chodzi.
Przy pustym bagażniku, trochę go nosi. Przy gratach w bagażniku bardzo dobre prowadzenie.
Do tyłu słabo, ale ratują czujniki cofania.
Tu jest gorzej. Włącznik tempomatu w dziwnym miejscu, miejsca na kubki słabo wyprofilowane, mam wrażenie że sprzęgło i hamulec są trochę za blisko, bo czasem o jedno z nich zawadzam.
Ogrzewanie dziwnie działa - zerojedynkowo, albo jest zimno albo gorąco. Nigdy pośrednio.
Z przodu ok, z tyłu masakra jak siedzi z przodu osoba o przeciętnym wzrostu (180)
Jak dla mnie git.
Całkiem nieźle. Mało pali, dość tanie części i eksploatacja.
Dość duży spadek wartości, więc warto kupić używane.
Nic poważnego, ale fabryczny zestaw bluetooth się pernamentnie wiesza - w Polsce nie ma możliwości aktualizacji oprogramowania. Podczas wymiany filtra powietrza odłamał się zatrzask od jednego plastiku. Przy 100km/h coś mi grzechodzi w przednich drzwiach - tu dostaję szału - więc robię głośniej radio. Problem jest gdy się zawiesi ;)
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 105KM 77kW [l/100km]