Ocena kierowcy - Renault Megane III Hatchback

genar, 8 lat temu
Silnik 1.5 dCi 110KM 81kW
Rok produkcji 2010
Renault Megane III Hatchback 1.5 dCi 110KM 81kW 2010-2011 - Oceń swoje auto
Decyzje o zakupie Megane III podjęliśmy z żoną w kilka miesięcy. No i reasumując jak bym musiał kupić jeszcze raz auto pewnie kupiłbym to samo tylko kombi. Najbardziej denerwuje mnie jakość użytych materiałów, tapicerka drzwi oraz deski rozdzielczej niesamowity badziew chyba gorszego w żadnym aucie nie widziałem. No i poszycie foteli takie delikatne, gąbka badziewna gniecie się jak cyc Zosi na dożynkach w Antoniowie, tylko komfort niezły, wystarczający.
110hp to nie źle choć na pewno nie to samo co 140hp. w Mieści jest ok gorzej na drogach szybkiego ruchu i autostradach
jest ok
pozytywnie mnie zaskoczył. Miło trzyma się jezdni nie tucze się. Jest w sam raz.
coś tam widać z przodu i na boki, do tyłu trochę mniej ale tak mają chyba wszystkie auta
Wszystko na swoim miejscu, fajny tempomat, zestaw głośnomówiący w standardzie, skórzana kierownica robi wrażenie na pasażerach :)
auto w zimę się nadspodziewanie szybko grzeje, w lato zaś całkiem skutecznie chłodzi. Czasem jednak jak jest mokro i w miarę ciepło paruje od środka przednia szyba.
Jak na tą klasę auta jest nieźle
To nie limuzyna głośno robi się przy 140km/h
Auto naprawdę mało pali średnio 5,5l od zakupu, mieszkam w mieście ale często wyjeżdżam poza- taka średnia porządna mi się wydaje. Części nie bardzo drogie- rozrząd komplet z płynami 800zł no i poniższa część 180zł. Mogło być drożej
To jest renówka- młoda, niewiele kosztuje, oferuje całkiem sporo ale na wartości traci kolosalnie. Widziały gały co brały
jak na razie brak
auto serwisowane w ASO więc z książki i Helpdyska Renault poprzedni właściciel wymienił oprócz eksploracyjnych elementów poszycie siedzenia przód i zderzak. No a mi się uszkodził wtrysk. zaświeciła się kontrolka auto żwawo nie jechało i tak ze dwa razy, mechanik zdziwiony że wtrysk się popsuł kazał kupić używany, kupiłem za 180zł wymienił i wszystko OK

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 110KM 81kW [l/100km]

5,8