Lista ocen Renault Megane IV Grandcoupe (31) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Skrzynia biegów tragedia. Charczy coś cały czas podczas jazdy słyszalne przy podłodze od strony kierowcy. Podczas zmiany biegów grzechotanie. Ciężko chodzi sprzęgło jak w C-360 na 3 i 4 biegu dźwignia porusza się do przodu i do tyłu podczas dodawania i odejmowania gazu. Podobno wada fabryczna tych skrzyń biegów ale nie ogłaszają akcji naprawczej. Po zgłoszeniu w ASO nie chcą naprawiać do dalszej weryfikacji
~Sartoris
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
Skrzynia biegów nie jest tak precyzyjna jak w innych pojazdach, którymi jeździłem - w szczególności japońskich. Brak szóstego biegu nieco boli ale tak jak pisałem - na trasy diesel z 6 biegową skrzynią. Z tego co czytałem, są problemy ze skrzynią automatyczną EDC (dwusprzęgłowa) więc tym bardziej cieszę się z wyboru manuala.
~Max
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Zmiana biegów po prostu ok ale do czołówki jeszcze brakuje. Miałem do przebiegu 5000km pewne problemy z wrzuceniem pierwszego biegu kiedy wcześniej był załączony bieg wsteczny. Po 5000km jest dużo lepiej.
~Manfred
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Biegi wchodzą idealnie. Jedynym mankamentem jest wycie. Szczególnie na 6-tym biegu. Czytałem, że u innych też to występuje. Jeździłem kilkoma testówkami i było podobnie.
~miszka84
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Kurczę tu jestem trochę zawiedziony, może nawet bardzo, głównie ze względu na dość duży skok lewarka przy zmieni biegów. Skok ten powinien być znacznie zmniejszony.
~Andrzej
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
Narzekania na brak 6 biegu to znów brak znajomości techniki. Przy 55km/h wrzucamy 5 bieg i tak ciągniemy minimum do 190km/h. Zróbcie to w innej benzynie bez turbo.
~Megane sedan
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Uszkodzony wybierak - wymieniony na gwarancji - skrzynia zablokowała się będąc w górach, nie polecam takich doznań. Niska precyzja zmiany biegów.
~Andrzej
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
długi skok lewarka, za duży luz na lewarku (dużo gorzej niż w VW/Toyota/Honda/Opel). To chyba wina cięgien (linek), lepszym rozwiązaniem jest jednak wybierak
~Łukasz
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
Samochód mam od nowości i niewielki przebieg i lewarek cały czas się dociera, ale pracuje naprawdę przyjemnie. Nie mam żadnych zastrzeżeń
Dziennik kosztów dla Renault Megane IV Grandcoupe
6,7
~desanone
Grandcoupe 1.5 dCi 110KM 81kW
EDC 6 stopniowa. Zdarza się jej czasami zrzucić bieg za szybko, nie jest idealna. Za to tryb sport jest w miare responsywny.
Renault Megane IV Grandcoupe