Ocena kierowcy - Renault Megane IV Grandcoupe

Manfred, 4 lata temu
Silnik 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Rok produkcji 2018
Renault Megane IV Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW 2018-2020 - Oceń swoje auto
Piękny i wygodny samochód. Nie jest to jakiś wzór, ideał, ale za rozsądne pieniądze (wyprzedaż rocznika) można cieszyć się bardzo przyzwoitym autem.
Świetnie przyspiesza. Na początku "zarobił" mandat za 200 zł. Przedtem jeździłem dieslem, więc tu jest bardzo cicho.
Biegi wchodzą idealnie. Jedynym mankamentem jest wycie. Szczególnie na 6-tym biegu. Czytałem, że u innych też to występuje. Jeździłem kilkoma testówkami i było podobnie.
Rewelacja. Podobnie, jak w fordzie. Sprężyście, nie za miękko, nie za twardo. Przy przebiegu ok. 5500 zawieszenie zaczęło pukać, szczególnie kiedy jest zimno. Nie mogę wręcz w to uwierzyć. Kupiłem nowe auto po to, żeby nie jeździć do warsztatów!
Piękne auto. Zachwyca mnie ta sylwetka. Jedyny minus to bagażnik. Podczas deszczu, czy kiedy auto jest mokre -woda spływa po rancie. Trzeba lekko uchylić, zaczekać aż się odsika :) i można otwierać.
Piękna sylwetka = słaba widoczność. Szczególnie z prawej strony kiedy włącza się do ruchu. Wymaga przyzwyczajenia. Poprzednie mondeo kombi przy tym jak akwarium.
Mam bardzo dobrze wyposażoną wersję Intense. Jest rewelacyjnie!
Szczególnie klima działa rewelacyjnie. Nadmuch jest głośny w moim odczuciu. Przy jednej kresce prawie niesłyszalny, ale już na drugiej słychać.
Jest wygodnie, ale w porównaniu do poprzednika (mondeo kombi) bardziej kompaktowo.
Jest średnio. Nie jest głośno, ale pojawiają się co jakiś czas dziwne dźwięki w okolicach deski, albo sobie zaczęło pukać zawieszenie itp. Przerażająco słychać wycie skrzyni, ale we wszystkich, którymi jeździłem tak było. Może później to minie?
Po Krakowie w korkach potrafi przeskoczyć 9 l. Na trasie (chorwackie autostrady) ok. 5,3 - czyli rewelacja. Ogólnie średnio trzyma się 8 - 8,5.
Kupiłem na wyprzedaży z dużym rabatem. Jestem bardzo zadowolony.
Już stuka zawieszenie!
Do tej pory nic wielkiego, ale przebieg poniżej 6 tys.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 TCe FAP 115KM 85kW [l/100km]

6,7