Ocena kierowcy - Renault Megane IV Grandtour

Bartek, 3 lata temu
Silnik 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Rok produkcji 2019
Renault Megane IV Grandtour 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW 2018-2019 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Inne : można by poprawić ergonomie
Myślę, ze ten kombiak to samochód to model, który cechuje dobry stosunek jakości do ceny. Bardzo estetyczne wykonanie i stylistyka, rozsądne spalanie przy wystarczająco dynamicznej jednostce napędowej. Na ten moment nie znalazłem większych minusów - może poza nieszczęsnym welurem z wersji Intense, do którego sierść zwierząt czepia się w sposób wręcz niewyobrażalny. Popracowałbym też nad ergonomią - brakuje wygodnego miejsca na holder na kubek. Tyle, że to wszystko mało ważne szczegóły, bo ogólnie jest to bardzo udany samochód. Samochód mam za krótko by pojawiały się jakiekolwiek usterki - to dopiero pokaże czas.
Zasadniczo nie mogę się niczego przyczepić - tyle, że mówię o wersji 140 KM. Wyprzedzanie czy jazda w trasie jest zdecydowanie wygodna, przy czym jestem raczej spokojnym kierowca i nie przekraczam tych 160 km/h. W mieście przyjemnie dynamiczny. Zużycie paliwa na ten moment to średnio 8.5 litra wg. własnych rozrachunków przy zwyczajnej jeździe.
Skrzynia chodzi mięciutko i przyjemnie. Na lekki minus mógłbym ocenić system "start/stop", który czasem potrafi wygasić silnik w dziwnym momencie - szczególnie podczas jazdy w korku.
Samochód bardzo dobrze trzyma się drogi, a manewrowanie nie stanowi najmniejszego problemu.
Po roku użytkowania i parkowaniu pod chmurką nic się nie dzieje. Na ten moment nie mam żadnych zarzutów.
Myślę, ze widoczność jest na poprawnym poziomie, choć posiadam kamerę cofania, która problem widnoczności z tyłu rozwiązuje zupełnie. Może można by spróbować poprawić widoczność w okolicach przednich belek - ale to chyba czepialstwo wynikające z faktu, że w drugim samochodzie belki mam przedzielone szybą.
Brak wygodnego holdera na napoje/kubek. Jedyny znajduje się pomiedzy ręcznym a drążkiem zmiany biegów, co powoduje, że wsadzenie tam kubka z "dużą" kawą skutecznie ogranicza możliwość wygodnej zmiany biegów. W mojej subiektywnej ocenie podkłokietnik jest umiejscowiony za daleko w stosunku do drążka. Reszta rozplanowania jest zasadniczo ok.
Nie mam uwag.
Zważając na segment, w mojej ocenie miejsca jest wystarczająco.
Samochód jest dosyć dobrze wyciszony - ciężko się przyczepić. Jazda w trasach to przyjemnośc
Ciężko ocenić - samochód ma dopiero rok.
Moim zdaniem w tym segmencie ciężko jest znaleźć lepsze rozwiązanie. Samochód aspiruje raczej do kategorii zbliżającej do premium, przy zachowaniu stosunkowo średniej ceny. W mojej ocenie jak najbardziej warty wydanych pieniędzy.
Wszystko ok.
wszystko ok