Ocena kierowcy - Renault Megane IV Grandtour

Paweł, ponad rok temu
Silnik 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Rok produkcji 2019
Renault Megane IV Grandtour 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW 2018-2019 - Oceń swoje auto
Auto piękne (ja mam kolor czarny i felgi 17 cali z wersji 2022). Kupiłem je roczne z salonu z przebiegiem 3tys km. Było autem ekspozycyjnym. Wersja dosyć bogata "limited" Bardzo wygodne, ciche w środku. Nawet przy dużej prędkościach można spokojnie rozmawiać. Wydaje mi się, że w środku jest większe od poprzedniczki. Jestem bardzo zadowolony po przejechaniu 58000km
Pracuje cicho. Według mnie jest oszczędny. Oleju nie bierze wcale. Wymieniam olej wraz wszystkimi filtrami co 10tys km a nie tak jak w zaleceniach co 30 tys. Wszystko w serwisie. Ludzie z serwisu byli trochę zaskoczeniu że chce tak robić. Jest bardzo dynamiczny jak na taki motorek. SUPER
Wcześniej miałem BMW E46 z automatem i tamta skrzynie była dużo lepsza. W renatce trzeba jej się nauczyć żeby ruszać płynnie. Ruszanie jest najgorsze, szczególnie pod górkę. Potrafi szarpnąć, dać zrywa (delikatnego). Poza tym jest super. 7 biegów robi swoje.
Na felgach 17 jest dość twarda i czuć to. Ja akurat lubię twarde zawieszenie. Trzyma się drogi fajnie. Jednak przy ostrzejszym wcinaniu się do ruchu jest podsterowna. No i to co mnie zabolało najgorzej: łaczniki stabilizatora przód, padły po 30 tys km. Tak być nie powinno.
Kształty pierwsza klasa. Plus za to że elementy takie jak błotniki i klapa tył, które są narażone na przyjmowanie najgorszego brudu, syfu itp są wykonane z plastiku. Ruda tam nie wejdzie :)
Wszystko ok
Przycisków mało i wszystko na miejscu. Fajny matowy dotykowy ekran. Nie widać odcisków. Jedyny mały minusik: włącznik tempomatu umieszczony przy przycisku hamulca ręcznego, zamiast np na kierownicy.
Nagrzewa się ekspresowo. Jeśli chodzi o klimę, to jak stoi cały dzień na ostrym słońcu, musi chwilę podmuchać żeby schłodzić. Kolor auta czarny. Miałem sporo aut i w każdym było to samo, więc nie odbiega od konkurencji
Nie wiem za bardzo co tu napisać. Osobiście chciałbym mieć więcej miejsca. Mam trójkę dzieci. Z drugiej strony mogłem kupić większe auto, ale ograniczał mnie budżet. Jeśli chodzi o tą klasę auta tak musi być.
Ogólnie jest bardzo cicho, jednak mam wrażenie jakby od strony kierowcy była jakaś nieszczelność na uszczelce i słychać delikatne szumienie. Gwiazdkę musiałem za to urwać
Tutaj jest idealnie. Póki co wymieniam tylko olej i filtry. Pomijając ten incydent z łącznikami stabilizatora przód. Koszty w autoryzowanym serwisie są porównywalne do zwykłego warsztatu.
Jest perfekcyjnie. W dobrej cenie kupujesz dobre auto. Koszty serwisów w salonie bardzo przyzwoite.
Po 30 tys km padły łączniki stabilizatora przód i zacinał się przełącznik ustawiania lusterek. Zostało to naprawione na gwarancji. Żadnych innych usterek
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW [l/100km]