Ocena kierowcy - Renault Megane IV Grandtour

PK, ponad rok temu
Silnik 1.6 SCe 114KM 84kW
Rok produkcji 2017
Renault Megane IV Grandtour 1.6 SCe 114KM 84kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Karoseria : Karoseria tj. wygląd zewnętrzny i wewnętrzny wpłynął na wybór właśnie tego modelu
Samochód wizualnie, funkcjonalnie i kosztowo bardzo przyjemne. Zawsze posiadałem samochody niemieckie i długo nie mogłem przekonać się do samochodów francuski a tu w końcu zmiana i przede wszystkim dobra. Niemiecka niezawodność dawno poszła w przestrzeń historii w raz z pojawieniem się silników TSI i do tego ta nudna niemiecka "solidność". Megan otworzył mi oczy - jestem mega zaskoczony wygodą samochodów francuskich i jeszcze ten design.
Silnik bardzo dobry jak ktoś szuka sprawdzonej bezawaryjnej konstrukcji. Rozsądny stosunek mocy do pojemności silnika i do zaakceptowania spalanie. Jednostka wolnossąca z wielopunktowym wtryskiem nadaje się na krótkie i długie trasy. A przy obecnych silnikach na runku nie jest to dzisiaj takie oczywiste.
Wydaje się że brakuje 6 biegu na dłuższych trasach, ale dzięki temu wolnossący silnik na 5 biegu radzi sobie całkiem nieźle. Jak dla mnie brak turbiny musi być nadrobione wyższymi obrotami silnika, stąd brak 6 biegu :).
Jak na razie bez zarzutów - bardzo wygodnie porównując z niemiecką konkurencją
Klapa tył i błotniki z przodu plastikowe - to co w niemieckich samochodach najczęściej pokrywa rdza ;))). Pozostałe elementy wydają się solidnie zabezpieczone antykorozyjnie.
Widoczność bardzo dobra
Bardzo wygodne fotele i wszystko w zasięgu ręki. Po przejechaniu dłuższego dystansu wysiadłem z samochodu bez większych objaw zmęczenia. Co zestawiając z samochodami z wyższej klasy nie mogę tego powiedzieć.
Climatronic ustawiony cały czas na automat i nic nie potrzeba zmieniać - komfort i wygoda
Przestrzeń dla kierowcy (wzrost 177 cm) i pasażera siedzącego za kierowcą rewelacyjna
Bardzo dobre wyciszenie samochodu
Obecne poniesione przeze mnie koszty to podstawowe materiały eksploatacyjne tzn. filtry, olej, tarcze i klocki hamulcowe - ogólnodostępne - pełno zamienników w przystępnej cenie
Długo szukałem i nie znalazłem lepszego samochodu w stosunku jakość/cena :)
Brak drobnych usterek
Brak poważnych usterek