Lista ocen Renault Megane IV Hatchback 5d (38) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KsaweryOrkan
Hatchback 5d 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Z samochodu korzystałem tylko przez rok, więc nie zdążyłem skorzystać z serwisu. Średnie spalanie przez okres jaki użytkowałem samochód wyniosło 8,8 l/100km, gdzie ok 70% to miasto, a reszta trasa. W mieście (Warszawa) głównie przy dojazdach do pracy (ok 50% obwodnica S8, 50% ruch typowo miejski) spalanie zwykle wychodziło ok 9,4 - 9,6. Myślę że w zakorkowanym ruchu miejskim spokojenie by palił powyżej 10l. Przez miesiąc gdy jeździłem dużo na...
~Ania
Hatchback 5d 1.5 dCi 110KM 81kW
Jestem mile zaskoczona ceną przeglądów. Serwis 1 (oczywiście bez mycia bo rysują dziady) koszt niecałych 300 zł. Serwis drugi (oczywiście bez mycia) do 30 tys km koszt 450 zł. W porównaniu do Toyoty z radości mi tyłek urwało. Co do mankamentów to liczyłam na niższe zużycie paliwa. Średnie zużycie diesla wg instrukcji na 100 km to 4,2 l u mnie na konsoli 5l. Toż to szok! Mile zaskoczyła mnie również cena części typu filtry. Filtr powietrza...
~MZ
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Koszty utrzymania - norma w tej klasie, spalanie średnie (50% miasto, 50% trasa) to 7.5 l/100 km. Nie jest to zaskoczenie jak na silnik 1.6, bo właściwie wszystkie moje auta z silnikiem 1.6 tyle paliły i nie spodziewałem się tu różnicy. Przy prędkości 140 km/h komputer pokazuje średnie spalanie ponad 9 litrów - czyli znowu norma jak na 1.6 bez turbo. Ceny w ASO Renault - nie są wysokie, za wymianę opon z czujnikami ciśnienia dałem 150 zł i w...
~TyGrySek7
Hatchback 5d 1.2 Energy TCe 100KM 74kW
Poza miastem wychodzi ciut ponizej pomiedzy 7,5 a 8L, ale pod warunkiem ze jedzie sie rowno bez przyspieszen ok 110-130. Przy 150 zaczyna sporo palic. W miescie bedzie palic pozej 8L jesli nie bedziemy jezdzic dynamicznie. Przy dynamicznej jezdzie pali 8,5-9L.
~BisiorekPL
Hatchback 5d 1.6 TCe 165KM 121kW
Warto dokupie pakiet serwisow, wtedy mamy 5 lat bezkosztowych w uzytkowaniu pojazdu (jak kupuje sie nowy) ja nie odnotowalem zupelnie zadnych usterek, a na stacji benzynowej nie zostawiamy sporo.. moje realne spalanie 8 miasto 6 trasa (120km/h) na tempomacie
~Davidien78
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Troszkę za dużo pali, 10 l/100 w mieście przy spokojnej jeździe (staram się nie przekraczać 2,5 tys obrotów bo wpadam w irytację dziękami z komory silnika). Być może jak się dotrze (albo zatrze) to będzie palił mniej. Poza miastem jest mniej więcej 7l/100.
~Pawełek
Hatchback 5d 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Koszty napraw - nie wiem, mam 5 lat gwarancji i obsługi serwisowej, więc na razie się tym nie interesuję. Znając jednak tę markę - ceny części serwisu są dostępne i z reguły niższe niż u konkurencji.
~Andreyew
Hatchback 5d 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Jak na razie po przejechaniu ok. 2,5 tkm średnie spalanie wynosi 7,1 l. Na początku trochę się wystraszyłem bo po 1tkm wyniosło 8,2l ale póżniej gwałtownie spadło do ok 7,5l. Jak będzie dalej zobaczymy.
~tomekl82
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Są auta z podobnym silnikiem o mniejszym apetycie na paliwo ale tragedii nie ma. Na razie wydaję pieniądze tylko na paliwo więc innych kosztów utrzymania nie znam.
~wiesia
Hatchback 5d 1.3 TCe 115 FAP 115KM 85kW
samochód bardzo tani w utrzymaniu , jest bardzo ekonomiczny , nie ma żadnych kosztów bo się nic nie dzieje prócz wymiana oleju i filtra .
Renault Megane IV Hatchback 5d