Lista ocen Renault Megane IV Hatchback 5d (44) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~xxx
Hatchback 5d 1.3 TCe 160 FAP 159KM 117kW
Bardzo szybko zmienia biegi, przy redukcji trochę wolniej. Raz po postoju podczas szybkiej zmiany z P na D coś zazgrzytało. Poza tym spoko. Ważne jest, że nie muszę sam zmieniać. W trybie manualnym też pracuje całkiem spoko. Na początku trochę wkurzała, ale chyba nauczyła się mojego stylu jazdy, albo ja się nauczyłem dobrze operować pedałem gazu.
~Robert
Hatchback 5d 1.2 Energy TCe 100KM 74kW
Generalnie biegi wchodzą płynnie i lekko, jak dla mnie gałka biegów mogłaby być trochę krótsza przez co byłaby bardziej ergonomiczna, plusem jest, że skrzynia jest 6-biegowa co daje poczucie rezerwy w jeździe - silnik pracuje swobodnie i cicho na 6 biegu jadąc przy prędkości powyżej 100 km/h.
~BisiorekPL
Hatchback 5d 1.6 TCe 165KM 121kW
Edc automat dwusprzeglowy Jak wyzej... Na trybie sport ciagnie obrotomkerz sporo w gore i czasem mam wrazenie ze zbyt przeciaga wrzucenie biegu w gore. Przy spokojnej jezdzie zmiana odbywa sie bardzo plynnie i komfortowo. (Nie mam lopatek) polegam na komputerze, co wrzuci tak jade
~Właściciel Megane
Hatchback 5d 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Wadliwy układ przeniesienia napędu, do czego przyznaje się sam Producent. Stuki i szarpnięcia podczas zmiany biegów. Przyczyna - prawdopodobnie wadliwie zaprojektowane półosi napędowe. Producent nie uznaje Gwarancji, pisząc, że tak ma być.
~Pawełek
Hatchback 5d 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Jak dla mnie jest ok. lecz wolałbym krótszy lewarek. Nie mogę się również przyzwyczaić, że praktycznie po każdej zmianie biegu na wyższy i puszczeniu sprzęgła jest szarpnięcie. W poprzednim samochodzie tego nie miałem, może dlatego, że był to diesel.
~Marek
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Biegi wchodzą łatwo i przyjemnie, lecz podczas przyspieszania i zmiany biegu z 1 na 2 wystepuje szarpnięcie bo puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu i jest odczuwalne wyhamowanie samochodu. Brakuje 6 biegu co w obecnych czasach uważam za dużą wadę.
~Ania
Hatchback 5d 1.5 dCi 110KM 81kW
Skrzynia oczywiście manual bo automat to nuda do kwadratu poza tym ja tu rządzę a nie auto. Jest przyjemnie dostosowana do mocy oraz wspaniale ogranicza idiotów jeżdżących na niskich biegach poprzez delikatne blokowanie przeskoku skrzyni.
~KsaweryOrkan
Hatchback 5d 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Nie mam zastrzeżeń, biegi wchodzą poprawnie, nic nie haczy. Zestopniowanie też wg mnie ok. Jedynie, pewnie ze względu na charakterystykę silnika, nie możliwa jest jazda na 2 biegu poniżej 15 km/h (silnik sie zaczyna dławić).
~Andreyew
Hatchback 5d 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Nie wiem skąd się wzięła opinia niektórych testerów na YT (m.in Mark Driver), że biegi mają zbyt długie przełożenia. Dla mnie wszystko jest ok. a porównując do skrzyni w i30 (masakryczny bieg wsteczny) jest lepsza.
Dziennik kosztów dla Renault Megane IV Hatchback 5d
6,2
7,3
~MZ
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Miłe zaskoczenie, skrzynia biegów jest bardzo elastyczna i już od niskich prędkości obrotowych możemy przyspieszać bez problemu. Podoba mi się również sprzęgło, które nie ma dużego oporu i nie musimy się gimnastykować by je wcisnąć.
Renault Megane IV Hatchback 5d