Lista ocen Renault Megane IV Hatchback 5d (34) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~xxx
Hatchback 5d 1.3 TCe 160 FAP 159KM 117kW
Wydaje mi się, że wentylator działa zbyt szybko w stosunku do potrzeb. Na przykład na zewnątrz jest 25 stopni, ja chcę mieć 20 i wentylator cały czas na 6 albo 7. Jest to głośne i w sumie niepotrzebne. Zmiana trybu na SOFT albo ręczna zmiana prędkości obrotowej pomaga, ale trzeba to zrobić przez panel, co jest absorbujące, a jednak wolałbym patrzeć w tym czasie na drogę. Poza tym wszystko spoko, super jest nawiew na tył w centralnym tunelu.
~Ania
Hatchback 5d 1.5 dCi 110KM 81kW
Auto nagrzewa się szybko. Przy automacie nastawionym na 22 jest zimą przyjemnie ciepło. Klima chłodzi inaczej niż w Megane II. Nie ma tego mocnego mrożącego gazowego powiewu, schładza w mojej ocenie powoli. W Megane II od razu czuło się lodowate powietrze, w Megane IV mimo nowego filtra i pełnego zbiornika gazu schładzanie jest powolne. Na początku przy zamkniętych szybach można się lekko upiec.
~MZ
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Duży plus za dwustrefową klimatyzację oraz nawiewy z tyłu. Jeżdżę właściwie przez cały czas na trybie auto i nie miałem nigdy problemów, że było za zimno bądź za ciepło. Duży plus za tryb soft oraz tryb szybkiego działania klimatyzacji.
~Andrzej
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Klimatyzacja dwustrefowa działa bez zarzutu. W trybie "Eco" jest prawie niesłyszalna. Pasażerowie z tyłu też nie mają powodów do narzekania - za wyjątkiem "przeszkody" dla środkowego pasażera - o czym dalej...
~wiesia
Hatchback 5d 1.3 TCe 115 FAP 115KM 85kW
pracuje wszystko rewelacyjnie . odparowanie przód szyby trwa mega szybko . bardzo szybko samochód się nagrzewa . klima tronik jest rewelacyjny w żadnym samochodzie nie był tak dopracowany jak tu .
~BisiorekPL
Hatchback 5d 1.6 TCe 165KM 121kW
Ogolnie nie mam wiekszych zastrzezen, poprostu dziala... Bez fajerwerkow, auto w zimie wolno sie nagrzewa w porownaniu do astry h cabrio (moj drugi samochod) to renault nagrzewa sie 3x dluzej
~pawel182
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Działa poprawnie i wydajnie. Klimatyzacja dwustrefowa przyjemna i łatwa w obsłudze. Z tyłu mamy nawiewy na tylna kanapę co niestety nie we wszystkich autach w tym segmencie jest spotykane.
~Andreyew
Hatchback 5d 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Wszystko działa prawidłowo z tym, że wg mnie trochę za głośna jest wentylacja. Może to kwestia ustawień ? Jest zima i trudno mi coś istotnego teraz powiedzieć o działaniu klimatyzacji.
~Bartek
Hatchback 5d 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Dalej nie rozumiem czemu służą pewne rozwiązania oferowane przez nawiew. Klima wiejąca w nadgarstki lub zatoki czołowe...
Dziennik kosztów dla Renault Megane IV Hatchback 5d
6,2