Lista ocen Renault Megane IV Hatchback 5d 1.2 Energy TCe 130KM 96kW 2016-2018 (7) - Silnik

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KsaweryOrkan
Hatchback 5d 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Pod kątem osiągów, jak na najmocniejszy silnik do zwykłych wersji wyposażeniowych (przed wprowadzeniem 1.3 Tce), jest średnio. Po mieście i w trasie do ok 120 km/h jest ok i w miarę sprawnie przyspiesza. Jednak przy prędkościach autostradowych brakuje mu już mocy. Myślę żę kierowcy jeżdżący spokojnie będą zadowoleni z tej jednostki. Silnik ma słaby dół obrotów, do ok 1700 - 1800 obr/min nic się nie dzieje. Aby dynamicznie ruszyć trzeba...
~Andreyew
Hatchback 5d 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
To chyba jeden z najlepszych obecnie małych turbodoładowanych silników czterocylindrowych. Jest żwawy a przy tym cichy. W zasadzie trudno zauważyć "turbodziurę" przy zmianie biegów. No może trochę jest ale trzeba dobrze się wsłuchać żeby to dostrzec. Silnik jest jeszcze na "dotarciu" więc nie poznałem jeszcze wszystkich jego walorów i być może wad. O apetycie na benzynę będzie niżej
~Pawełek
Hatchback 5d 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Silnik z wysoką kulturą pracy, ledwie słyszalny, niestety nie jest oszczędny i jak dla mnie ciut za słaby. Nie martwię się zbytnio ewentualną awaryjnością ( pewnie podobnie jak u konkurencji), gdyż prawdopodobnie przejadę tym samochodem max. 150 tys. km a potem to mnie już nie interesuje. Po to kupiłem nowy i wziąłem przedłużenie gwarancji żeby był spokój z kosztami napraw.
~Andrzej
Hatchback 5d 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Silnik 1.2 TCe 130 KM, rewelacja. Bardzo cichy, przy 130 km/h jest zaskakująco cicho. Tylko z tego powodu zamieniłem buczącego Civica 2013 rok 1.8 140 KM, na świetnie wyciszone Megane. Dotychczas myślałem że Civic jest dobrze wyciszonym samochodem, jednak po jeździe próbnej Meganem IV przekonałem się że byłem w błędzie.
~esc17
Hatchback 5d 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Dynamiczny i w miarę oszczędny silnik, szczególnie przy oszczędnej jeździe. Mimo to, czasem w głowie pojawia się myśl, że bardziej pasowałby tutaj jakiś silnik 1.6 150-180 km.
~Bartek
Hatchback 5d 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
zaskoczyło mnie,że auto z tym silnikiem potrafi się tak dynamicznie pozpędzać
~Mariusz
Pomimo 130 koników trochę za słaby