Lista ocen Renault Megane IV (185)

3,6
~Krzysztof
GT 1.6 TCe 205KM 151kW
Wygląd przyspieszenie komfort jazdy na 4 . Wyciszenie gorsze niż w Hondzie np.Ufo tu cały czas słuchać świat przy oknach z lewej i prawej strony no i Awarie ciągle skrzyni nawet po wymianie znów się zacina.
~Piotrek
Grandtour 1.3 TCe 160 FAP 159KM 117kW
Dałem pięć gwiazdek biorąc pod uwagę cenę zakupu. Auto sprawuje się bez zarzutu. Usterek na razie nie ma. Jak na razie mały przebieg, ale w porównaniu z moim poprzednim autem, tj. Leonem FR z 2014 roku który w ciągu pierwszych 3 miesięcy był 5 razy w serwisie m.in. z zawieszeniem i skrzynią biegów, której przez 5 lat nie potrafili naprawić, to jest na prawdę dobrze.
~Marek
Hatchback 5d 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Dynamiczny i mocny, oszczędny i cichy . Podobno pozbawiony wady 1.2 Tce , czyli nie bierze oleju. Mocno rwie do przodu nawet na 3 biegu. (Silnik)
~Krzysztof
Grandtour 1.5 Blue dCi 115KM 85kW
To moja druga meganka. W pierwszej nie wymieniłem nawet żarówki przy przebiegu 180.000 km. W drugiej wymieniłem po przebiegu 105.000 km. Po za tym bezproblemowe i ekonomiczne auto.
~Adaś F.
Grandtour 1.5 dCi 90KM 66kW
brak czujników na rynku z częściami,szczególnie czujnika ciśnienia powietrza w kolektorze dolotowym.Trzeba czekać na dostępność części.Auto jezdzi normalnie ale denerwuje kontrolka z kluczykiem. (Silnik)
~SZERMIERZ
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Czasem nagle zawiesza się elektronika klimy. Słabo też z pakowaniem wiekszych rzeczy do auta. W środku pojemne ale otwór bagażnika niestety daje dużo do życzenia
~Czarny
Grandtour 1.3 TCe 115 FAP 115KM 85kW
Ładne auto, może się podobać i to mnie skusiło. Niby ok ale całokształt psuje fatalna skrzynia biegów i charczenie podczas ich zmiany.
~Bartek
Hatchback 5d 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
140KM dla takiego samochodu to akurat . Cichy, zrywny, oszczędny (Silnik)
~piotr
Grandtour 1.3 TCe 115 FAP 115KM 85kW
Bardzo faje rodzinne auto. Ciche, komfortowe, dość dynamiczne. Ma też kilka wad: -Miękkie plastyki maskujące słupki drzwiowe, które się szybko rysują. - Niedopracowane tylne lampy ledowe które podciekają, - Mało ergonomiczne położenie przycisków do sterowania szyb. - Mało ergonomiczny pilot do sterowania radia pod kierownicą, wymaga czasu aby się go nauczyć co powoduje, że wole korzystać z panelu radia.
Dziennik kosztów dla Renault Megane IV
6,4
~Pitrek
Hatchback 5d 1.3 TCe 100 FAP 102KM 75kW
Świetnie się prowadzi, belka skrętna z tyłu robi robotę (Układ jezdny)