Lista ocen Renault Megane IV (185)

3,1
~Bartosz
Grandtour 1.5 dCi 110KM 81kW
Wizualnie samochód jest ładny, komfortowy, przyjemne materiały wykończeniowe. Mała ilość miejsca na nogi jak na auto tej klasy, Wysoka awaryjność a mam go od nowości wszystko wykonywane w ASO. Często zapalają się kontrolki i problemy z układami elektrycznymi. Silnik 1.5 dCi nie daje sobie rady z wagą samochodu, słabo przyspiesza.
~Ireneusz
Grandtour 1.6 dCi 130KM 96kW
Jest świetny. Miałem okazję przez tydzień jeździć nowym BMW serii 1- 116 KM: wolę moje Megane. Auto zachwyca wyglądem. Na wielu portalach oceniajacych samochody uznawane jest za najładniejsze. Eleganckie i agresywne. Bardzo dobra jakość materiałów. Taki drobiazgi, - schowni wyłożone filcem, aby niec nie stukało, podświetlenie zewnętrzne bardzo pomocne i eleganckie. I jeszcze elektronika: systemy wspomagające kierowcę- jest niemal wszystko. I...
~Łukasz - Wrocław
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
Ogólnie samochód bardzo mi się podoba, ale ogromnym minusem jest praca tylnego zawieszenia. Przy jeździe po dużych nierównościach zawieszenie po prostu puka co jest nie do pomyślenia przy nowym samochodzie. Aż dziwię się, że inni klienci tego nie słyszą.
~maniek
Grandtour 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Generalnie auto ma więcej plusów niż minusów ale jednak idealnie nie jest.
3,2
~piotrek
Grandtour 1.5 dCi 90KM 66kW
Autem zrobiłem 80k km w 1,5 roku. Niestety na chwile obecną minusy przeważają, awarie techniczne niedociągnięciach piszczenie fotela szyb itp eliminują to auto. dokladnie o awariach niżej
~art
Grandtour 1.5 dCi 90KM 66kW
jakiś taki mułowaty, mam 1.5 dCi (75km) w innym samochodzie i tam jakoś ten silnik lepiej pracuje. To 90KM jest jakieś przyduszone. (Silnik)
~Jarek
Grandtour 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Działa bez zarzutu chociaż czasami potrafi zazgrzytać (Skrzynia biegów)
~Emil
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
Auto posiadam od 2018r Przejechałem nim 40tyś km. Jeżeli chodzi o wady auta to mogę wymienić dwie 1. Wadliwe łączniki stabilizatorów kół przednich jest to wada fabryczna tego modelu. Najpierw awarii uległ prawy łącznik przy przebiegu 15 tys. Następnie lewy przy przebiegu 20 tyś. Łączniki zostały wymienione w ramach gwarancji. Po wymianie problem nie występuje. Wg. opinii serwisu łączniki zostały poprawione przez producenta. 2. Kolejną...
~Jasko
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
Ogólnie auto bez zarzutu, jedynie wersja z silnikiem 1,6 SCe jest po prostu za słaba - stąd 4 gwiazdki. Nie jeździłem innymi silnikami, bo może wtedy byloby 5.
~Mariusz 67
Grandtour 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Auto w wersji Intens +dodatki ,jest bardzo funkcjonalne ,przyjemne w codziennym użytkowaniu. Tryby multi-sense pozwalają wybrać coś dla siebie. W trybie Eco samochód nadaje się tylko do toczenia ze stałą prędkością ale faktycznie można zaoszczędzić 0,8-1 litra. Cichy- przy 100 km/h jest niecałe 2100 obr/min. Na razie nic się z nim nie dzieje, jest ok.