Lista ocen Renault Megane IV (124) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 61 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek
Hatchback 5d 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Po przesiadce z Forda Focusa miałem wrażenie,że układ jezdny wymaga bezwzględnej regulacji - o zakrętach już nic nie mówię, bo nawet jazda na wprost dostarczała emocji. Przyzwyczaiłem się i już jest ok,ale to chyba nie jest najmocniejszy punkt tego auta
~Bartek
Hatchback 5d 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
~Manfred
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Rewelacja. Podobnie, jak w fordzie. Sprężyście, nie za miękko, nie za twardo. Przy przebiegu ok. 5500 zawieszenie zaczęło pukać, szczególnie kiedy jest zimno. Nie mogę wręcz w to uwierzyć. Kupiłem nowe auto po to, żeby nie jeździć do warsztatów!
~Marcin
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
Bardzo miękkie komfortowe zawieszenie - dobrze tłumi stan polskich dróg, ALE układ kierowniczy - nie ma takiej precyzji jak Honda, Ford - gdzie jest sztywniejsze zawieszenie i czuć powiązanie kierownicy z zawieszeniem ALE jest mniejsza amortyzacja.
~Rafał
Grandtour 1.5 dCi 110KM 81kW
Na 18'' kołach jedzie jak po szynach. Zawieszenie dobrze zestrojone, przechyły nie wyczuwalne. Pomimo przebiegu nic nie stuka. Bardzo efektywny układ hamulcowy, pomimo upływu lat nic nie stracił na swojej skuteczności.
~Zygmunt
Grandtour 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Tył bardzo niestabilny. Jeździłem w trasę drugim takim samym samochodem żeby się przekonać i swój dawałem znajomym do przejechania się i każdy stwierdził że tył jakby tańczy. W Talismanie miałem to samo wrażenie.
~Pawełek
Hatchback 5d 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Jak dla mnie super. Cenię bardzo komfort a w Megane zawieszenie jest komfortowe. Byłoby pewnie jeszcze lepiej gdybym jeździł na standardowych kołach 16" lecz zakochałem się w 18-tkach i to trochę czuć na gorszych drogach.
~Robert
Hatchback 5d 1.2 Energy TCe 100KM 74kW
Samochód dobrze i pewnie się prowadzi, zawieszenie jest dość sztywne / w stosunku do dawniejszych modeli Renault z tzw.miękkim zawieszeniem/ i sprężynujące na nierównej nawierzchni co może być odczuwane jako lekki dyskomfort.
~Megs
Grandtour Facelifting 1.3 TCe 140KM 103kW
Zawieszenie przyjemnie sprężyste i nieco twardsze niż się spodziewałem po Renault. Tylne zawieszenie trochę hałasuje i dobija przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające. Za to przednie w ogóle nic.
~Fabian
Grandtour 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Byłoby 5, bo świetnie się prowadzi ale przy 15tys. stuki (łączniki stabilizatora) a przy 30tys. zaczęła skrzypieć jak babcina kanapa. Serwis rozkłada ręce, parametry w normie - jeździć i obserwować (kanapą).