Lista ocen Renault Modus (58) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Witam. Moim zdaniem jak na takie autko spalanie nie jest najgorsze lecz brakuje mocy. Samochód ogólnie bardzo przyjemny w prowadzeniu, dużo miejsca w środku choć wyglądem nie grzeszy tak prowadzi się go bardzo przyjemnie nawet na bardzo długich trasach. Wróćmy do spalania jak na 75KM moim zdaniem spalanie jest troszkę wysokie autko praktycznie nie ma mocy, aby jakoś sensownie się rozpędzić trzeba je piłować do 4tyś obrotów, gdy uzbieramy...
~Piotr
Hatchback 1.5 dCi 85KM 63kW
Kupiłem auto z drugiej ręki, zrobiłem nim już 30 tysięcy. Stan licznika na dzień dzisiejszy to około 70 000 km. Jeżdżę na oponach 195mm więc może to mieć niejaki wpływ na spalanie. Na oponach letnich 90-100km/h = 4-4,3L/100. Na oponach zimowych 90km/h 5L/100. Maksymalne spalanie jakie odnotowałem to 7L/100 - jazda na zimowych oponach przy 140km/h. Srednie spalanie z ostatnich 14 000 km to 5.0L. Przy rozsądnej jeździe podejżewam można uzyskać i...
~Raul
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
To wiele zależy od nogi kierowcy. Żona jak to kobitka o eko drajwingu nie słuszała więc jeździ jak jeździ: 1 mocno w gaz, 2 tak samo. W mieście zimą przy takiej jeździe modus wciąga spokojnie 9 litrów co jest dla mnie szokująco wysokie, latem spalanie spada do 8 litrów. Kiedy przez jakiś czas ja nim jeździłem latem po mieście można zejść do nieco ponad 7 litrów. trasa nie wiem bo nie jeździmy tym autem poza miasto.
~maroman
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
W cyklu miejskim, na szerokich kolach (205/50/16) spala srednio 7,5 L benzyny 98. Wystarczy wyjechac w trase i spokojnie do 7 L mozna zejsc. Ale to zalezy od tego jaka kto ma noge. Jednak z tym silnikiem to nie da sie ostro jezdzic, po prostu ten silnik sobie z ta masa pojazdu ne radzi. Wystarcza jedynie do spokojnej jazdy miejskiej. A 130 KM/H to tez jest juz wyzwanie dla tego silnika
~barciooo@o2.pl bartek
Hatchback 1.4 i 16V 98KM 72kW
tu jest naprawdę dobrze.mam z reguły ciężką noge ale i tak średnia spalanie nie przekracza 7.5 l/100 km więc myśle że jest ok. w trasie udało mi się zejść do ok. 5 l/100km jadąc nad morze ale to i tak myśle że wynik byłby lepszy ponieważ lecąc trasą cięgle coś się działo- wykopy, zmiana organizacji ruchu itp ekscesy fundowane nam przez kochanych drogowców
~Franek
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Na ceny napraw wplyw ma wymiana zarowek- nie mozna tego zrobic samodzielnie, trzeba pojechac do warsztatu. Poza tym koszty ok, mozna jedynie miec zastrzezenia odnosnie ekonomicznosci na autostradzie. Przypuszczalnie ze wzgledu na opory powietrza zwiazane z wysokoscia tego samochodu, wyraznie rosnie spalanie przy predkosci ponad 110 km/h.
~wojtek55
Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW
Jazda mieszana (miasto - trasa) do 2500 obrotów, na trasie ok. 110 km/h, srednio 4.3 l. Trasa 900 km w tym 1/3 autostrada z prędkością 130 km/h - 4.8 l. Nigdy między tankowaniami nie zanotowałem wyższej sredniej niż 4.5 litra/100. Znaczny wzrost apetytu przy "ciężkiej nodze". Przy prędkości ponad 150km/h po 300 km komputer wyświetlił 7.2 l.
~Robsonic
Grand 1.2 TCe 100KM 74kW
Prosta konstrukcja to tani serwis. Sama konstrukcja nadwozia sprawia, że dostęp do silnika jest ograniczony, ale po zdemontowaniu plastikowego wlotu powietrza do kabiny, okazuje się, że wszystko pod maską jest łatwo dostępne. Koszty eksploatacji nie wychodzą ponad średnią dla aut tej wielkości. Duży atut.
~Zegarmistrz
Hatchback 1.2 TCE 101KM 74kW
Dostępność bardzo dobrego nieautoryzowanego serwisu we Wrocławiu obniża koszty. Z resztą i autoryzowany serwis nie jest w przypadku tego modelu zbyt kosztowny. auto jest technicznie proste przez co może nico wiecej pali ale za to nie psuje się.

Usterki Renault Modus

Renault Modus – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~aqniu
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Jak na razie wymieniałem tylko czujnik wstecznego i on tani nie był coś koło 90 zł, troch również kosztują pióra wycieraczek sam przednia kierowcy 60 zł, Ogólnie to jak się orientowałem to dużo części jest z clio więc nie powinno być drogo