Ocena kierowcy - Renault Scenic I Minivan

Tomek, 12 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 1999
Renault Scenic I Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Jestem bardzo zadowolony, mam nadzieję,że będzie tak zawsze jak na razie wszystko w moim aucie \"działa\" i pracuje dobrze, zużycia nie liczę bo to normalna sprawa.
Polecam to auto nie zamienił bym się na volkswagena , ani opla, bo jest o wiele przyjemniejsze, i komfortowe.
Silnik odpala i pracuje dobrze na Pb i LPG przebieg to 200tyś km (auto sprowadzone z Niemiec), nie spala ani nie \"gubi\"oleju nic nie stuka, Cewki zapłonowe oczywiście- Denso, świece NGK.Jest wystarczająco elastyczny , to nie jest wyścigówka tylko Van :).
Skrzynia pracuje cicho i bezproblemowo , trochę długie \"skoki\" dźwigni zmiany biegów, ale można się przyzwyczaić, po za tym bardzo lekko \"wchodzą\"
Auto posiadam od roku spr z Niemiec więc wymieniłem tylko gumy na końcach stabilizatora po za tym nic nie stuka,ani puka, wszystko dobrze( bo nie jeździło po Polskich drogach). Komfort zawieszenia rewelacja -\"płynie\"
Widoczność doskonała, tylko lusterka mogły być większe.
Pozycja jak to w vanie, pedały prawie pod kierownicą, fotel wygodny . osobiście czuję się jak kierowca autobusu , pozycja siedząca jak na krześle :)wszystkie przyrządy pod ręką, czytelne proste, sterowanie radia przy kierownicy super rozwiązanie.Podsumowując- wzorowo.Materiały dla mnie nie istotna sprawa.
Wentylacja wystarczająca, ogrzewanie super, bardzo szybko się nagrzewa.klimatyzacja tylko manualna ale wystarczy na upalne letnie dni.
Wystarczająco dużo miejsca dla kierowcy - nigdy nie \"trąca\"pasażera podczas zmiany biegów, pasażerowie z tyłu pełna wygoda.
Wyciszenie jest bardzo dobre nie dochodzą do wnętrza hałasy czy szumy wiatru.NIESTETY SILNIK SŁYCHAĆ ZA MOCNO przy większych prędkościach, ale ja mam włączone radio więc jest ok.
Silnik 1.6, 16V średnio ok 8 l Pb,10l LPG, jest dobrze, części - tanie zamienniki, bardzo duża dostępność części używanych- tanio.ceny napraw porównywalne jak innych aut.podobno szybciej się zużywają niektóre elementy układu hamulcowego ,kierowniczego, zawieszenia .
Super auto za niewielki pieniądze, i tanie utrzymanie.
Przepalona żarówka, postoju, oświetlenia tablicy rej,Po 200 tyś. km. wytarta kierownica ale została pomalowana farbą- Reno skór i wygląda jak nowa.
Zalana cewka zapłonowa,prawdo podobnie na myjni woda dostaje się na środku podszybia bezpośrednio na cewki.Należy bardzo uważać gdyż rozgrzana cewka po zalaniu wodą ulega od razu zniszczeniu!!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]

8,8