Ocena kierowcy - Renault Scenic I Minivan

Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2002
Renault Scenic I Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Karoseria : Pierwszy raz mam francuza z ocynkowanymi blachami
Auto ma obszerne wnętrze. Z zewnątrz jest bardzo ładny. Kupiłem z takim wyposażeniem jak: skórzana tapicerka, przyciemniane szyby, alarm, elektryczne szyby przód i tył, elektrycznie ustawiane lusterka, klimatyzacja automatyczna, ABS, ESP i wiele więcej.
Zapala dobrze, nawet w zimie. Na początku obroty nie dochodziły tak do 750. Ale zmieniłem silniczek krokowy i wszystko jest OK. Silnik cichy, a mocny. Nie kopci,nie pobiera oleju, nie posiada żadnych innych wycieków.
Biegi wchodzą dobrze, lecz gdy jadę na 5-tce to obroty mam tak wysokie, jak na 4. Ale na razie 120 km/h bez problemu przejechał. Ze skrzyni olej nie wycieka.
Jeździ się OK. Nie ma luzów, ma wspomaganie. Jedynie coś na zakrętach się wychyla. Ale cóż nie przeszkadza. Układ jezdny oceniam na doskonały. Oczywiście dla innych może być to inaczej widziane.
Widoczność jest perfekcyjna, jak na takie duże auto. Szyby są duże. Jak dla mnie widoczność jest PERFEKCYJNA. Niektórzy piszą, nie widać maski, no może nie widać, ale kwestia przyzwyczajenia.
Ogólnie dobra ergonomia. Sterowanie radiem pod prawą kierownicą, przyciski do świateł przeciwmgłowych pod ręką. Ale jedna rzecz mnie zdziwiła. Kto to wymyślił, że przyciski do otwierania tylnych szyb będą tam, gdzie włącznik ESP.
Zimą, gdy jest -15 stopni, włączamy na chwile podgrzewaną przednią szybę,(jeśli mamy) tylną szybę, idziemy do domu na kawę, zjeść śniadanie, pójść do toalety, przychodzimy i jedziemy.
Strasznie dużo miejsca dla kierowcy, jak i dla pasażerów. Nawet trzy dorosłe osoby ,które usiądą z tyłu mogą swobodnie siedzieć. Także wnętrze oceniam na bardzo wygodne i obszerne.
W samochodzie jest bardzo cichutko. Silnik na wysokich obrotach, a w samochodzie bardzo cichutko. Aż za cicho. Gdy jedziemy w trasę, w tym samochodzie można spać.
Czyli tak. Oczywiście po zakupie trzeba było wymienić olej, rozrząd, silniczek krokowy, półosie, lampy,(były strasznie brudne) i trochę tam więcej. Kosztowało to 1200 zł.
Taki samochód za taką niską cenę? Tylko 9 900 zł. Autkiem jeździ się bardzo dobrze, także za takie pieniądze takie auto to aż dziwne. Oby autko służyło i służyło.
Wymieniłem silnik krokowy, wlew paliwa się nie zamykał, rygiel był złamany od bagażnika. Ale to to strasznie małe problemy. No może ten rygiel to był problem.
Trzeba było zrobić rozrząd, olej, półoś lewą i prawą. Ale oby autko nie miało poważnych usterek więcej, bo autko oceniam na obszerne, bezpieczne i komfortowe.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]

7,8