Ocena kierowcy - Renault Scenic I Minivan

Mmm, 6 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2002
Renault Scenic I Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Idealne auto dla 2+1, za rozsądne pieniądze, duże i funkcjonalne wnętrze ogrom schowków, duży bagażnik pomimo butli Lpg w kole ale zrezygnowałem z dojazdówki na rzecz pianki w sprayu, wózek wychodzi w całości bez rozkładania, auto tanie w eksploatacji, pancerne i wytrzymałe wnętrze poddawane codziennej próbie dziecka, a niebawem już dwójki:) Silnik całkiem zrywny, 110km które pewnie było kiedyś jest zadowalające na miasto i wakacyjne wyjazdy z dzieckiem ( swobodnie wyprzedzanie, bez brawury).
Chciałoby się 2.0 ale nie ma tragedii, regularna wymiana oleju, silnik dobrze gra z lpg (sekwencja) miałem problem z cieknącym płynem chłodniczym i kradzieżą prądu co zmusiło mnie do wymiany akumulatora. Po ok 10 litrach okazało się że reduktor od lpg cieknie a tanie przewody gumowe pachną i również ciekną, kradzież prądu również przez lpg... Nagle zaczęło syczeć serwo hamulcowe, mogłem jeszcze spokojnie jeździć ale z uwagi na małego pasażera naprawiłem odrazu, podobno to jedna z przypadłości tego modelu
Auto rodzinne to i juz spokojna płynna zmiana biegów:) ogólnie ok
Auto praktycznie zawraca w miejscu, i chyba dlatego żona chciała scenic-a Wytrzymałość zawieszenia jak na krajowe warunki całkiem nieźle, końcówki drążków i gumowe tuleje na łącznikach stabilizatora, ale ich koszta powodują u/śmiech
Pomimo że auto ma 16lat nie mam grama korozji na progach i tylnych nadkolach, jedynie dwa małe bąbelki na tylnej klapie przy plastikowej ramce od podświetlenia tablicy
Ok
Praktycznie i pojemne wnętrze
Chyba kolejna przypadłość, nawiew dupy nie urywa, głośno pracuje na 1-biegu tj piszczy rzęźi jak by się miał rozlecieć, na 2-3-4 słychać już tylko wiatr
Duże przestronne
Oby anteny dachowej nie stawiać na sztorc bo od 70kmh gwiżdże
Części dość tanie, warto mieć fachowca od Renault a nie partacza od wszystkiego
W moim przypadku rewelacja, auto z drugiej ręki, w bdb stanie technicznym z pewnym przebiegiem
Ciężko powiedzieć!?
Hmm serwo zaczęło syczeć, redaktor od lpg przeciekał Ludzie opowiadają że elektryka się psuje, jest w tym ziarno prawdy podczepilem camping i spaliło mi bezpiecznik co skutecznie wyłączyło kilka funkcji, migajace światła tylne wystarczyło zabrać o higienę styków elektryki i jak ręką odjoł, jak coś zaczyna migać warto zrobić odrazu bo im później tym gorzej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]

10,3