Ocena kierowcy - Renault Scenic I Minivan

jacekchoj1, 13 lat temu
Silnik 1.6 i 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Renault Scenic I Minivan 1.6 i 90KM 66kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
auto sprytne rodzinne i wielozadaniowe jak na obecne czasy tanie w utrzymaniu pod względem spalania i części wbrew opiniom o autach francuskich auto sprawuje się nienagannie jeżeli chodzi o pierwsze wydania i roczniki nie ma problemu z częściami są dostępne nowe i to w dostępnych cenach jak również można bez problemu dostać używane części
przejechałem nim ponad 20tyskm,silnik pracuje cały czas tak samo czyli:cicha praca silnika zapala na tyknięcie żadnych wycieków dobre przyspieszenie na lpg nie mam żadnych zarzutów jak do tej pory oby tak dalej
skrzynia pracuje cicho i biegi włączają się lekko i cicho nie ma żadnych wycieków w okolicy skrzyni zmiana biegów najlepsza przy 22oo obr/min
doskonale się prowadzi,nie ma żadnych oznak ściągania podczas jazdy,nie ma jak na razie żadnych stuków
widoczność super nie ma problemu z obserwacją drogi przez kierowcę,jadąc nocą droga jest oświetlona dość dobrze czyli dość długi zasięg świateł dobrze oświetlone prawe pobocze,a we mgle halogeny są niezbędne
autko ergonomiczne wielozadaniowe rodzinne
jak do tej pory wentylacja i ogrzewanie działa super szybko czuć ciepło w środku ,idealna pozycja nawiewu to wyśrodkowanie na szyby tułów i nogi a dodatkowo jest włącznik nawiewu wewnętrznego idealne rozwiązanie mała rada jeżeli szwankuje nawiew należy przejrzeć filtr klimatyczny który ma duży wpływ na nawiew jeżeli jest lekko zabrudzony wystarczy go przedmuchać powietrzem a jak jest już bardzo zanieczyszczony trzeba zmienić na nowy koszt w granicach 20 -30 zł,filtr znajduje się po stronie pasażera nad kolanem prawym są dwie śrubki które odkręcamy i wyjmujemy filtr bez problemu
bardzo duża przestrzeń z przodu jak i z tyłu auta,idealny na dalekie podróże i wypady rodzinne kierowca ma dość dużo miejsca ma regulację lędżwiową w w siedzeniu fotel kierowcy regulowana wysokość regulowana kierownica przednie fotele podgrzewane z tyłu jest sporo miejsca
bardzo cicho pracujący silnik i skrzynia w środku cichutko spokojnie można rozmawiać półgłosem nawet przy muzyce
jak na gabaryty i moc silnika spalanie w lpg doskonałe,części nie są drogie niektóre naprawy można wykonać samemu np klocki hamulcowe do przodu kosztują 52 zł i wymiana samemu zajmuje ok 30 minut,filtr paliwa, powietrza,klimatyczny oleju olej ELF to koszt ok 190 zł wymiana samemu
jest to auto na miarę każdego polaka,nie wygórowana cena ,przystępne ceny części zamiennych
jeszcze mnie nie zawiódł nie mam żadnych problemów wymieniłem tylko klocki hamulcowe przód no i wymiana filtrów i oleju po 15 tys km
żadnych poważnych usterek nie było a przejechałem nim ponad 20 tys km przez rok czasu

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 90KM 66kW [l/100km]

8,4