Ocena kierowcy - Renault Scenic I Minivan

podly1, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Renault Scenic I Minivan 1.6 i 90KM 66kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ani śladu rdzy itp.
Układ elektryczny : Bardzo czuły na zmiany pogodowe i wahania wilgotności
Zawieszenie : Bardzo delikatne - nie nadające się do ostrzejszej jazdy
Inne : Uklad wydechowy bardzo awaryjny - od gumowych szelek po miękkie elementy wydechu
Samochód dający poczucie komfortu, przestronny, rodzinny, miękki i wygodny. Niestety nieco awaryjny - trzeba o niego bardzo dbać i spokojnie nim jeździć. Scenic potrafi się za to odwdzięczyć za dobrą opiekę - polecam.
Silnik 1,6 to zdecydowanie za mało do masy samochodu. Nie ma rewelacji. W trasie rozbuja się do ok 150km/h - po bólach - a więcej strach już jechać... Porażka przy wyprzedzaniu muł i tyle. Nie daj Boże włączyć klimę - cała moc znika - rowerem szybciej!
Biegi wchądzą lekko i miękko - nie mam z nią problemów.
Samochód trochę za miękki w niektórych momentach - ale za to jaki komfort jazdy !!! Dla mnie rewelka. Tylko przy ponad 140km/h boczne uderzenie wiatru, może przyprawić o zawał...
Arcy dobra widoczność - wysoko i daleko. Ciut denerwują zagłówki tylnej kanapy przy cofaniu - ale generalnie OK.
Super, to im się udało.
W zimę grzeje mocno, dość szybko się nagrzewa i nie jest zbyt głośna. Szyby nie parują w deszcz, co cieszy. W lato klima radzi sobie tylko na przodzie samochodu - co jest minusem - zabierając całą moc samochodu... Czarna rozpacz. Czyli: zimą Super, latem dużo mniej super.
Dużo miejsca z przodu - pełen komfort. Tył ze względu na wielkość trzech foteli, niestety zadowoli tylko dzieci. Tylne fotele małe, wąskie, niewygodne. Przestrzeni i oddechu wszędzie dużo, sufit wysoko - tylko te wąśkie tylne fotele... Dobrze, że wyjmowane. Po wyjęciu/złożeniu, miejsca tyle, że ho ho!Generalnie komfort i oddech zapewnione.
Przy wysokich obrotach dość głośny silnik. Przy prędkości ponad 120km/h niemiłe dźwięki z plastikowych elementów drzwi i schowka. Plastiki wykonane są fatalnie i tanio. Porażka. Ale przy jeździe po mieście, płynie się cichutko.
Przy silniku 1,6 benz. ekonomiczność zapewniona. Po mieście (bez włączonej klimy) wychodzi tanio, pod warunkiem, że nie rżniemy silniczka na maxa - co i tak nie ma sensu, bo i tak nikogo nie wyprzedzimy. No wyścigówka to to nie jest... W trasie natomiast spalanie jest tak minimalne, że aż nie do wiary. Polecam!
Za tak niską cenę - ok.
Trzeba bardzo uważać WSZĘDZIE! To bardzo delikatny samochód. Elektryka jest arcy-mega czuła na zmiany klimatyczne. Zawieszenie delikatne ( połamałem sprężynę przy szybszym wjechaniu na hopkę/policjanta ). Urwałem poduszkę pod silnikiem przy wejściu w zakręt z piskiem... Nie można nim szaleć - to fakt. Na myjni najlepiej go... nie myć - bo wariuje elektryka. Trzeba nim umieć jeździć delikatnie, myć go ostrożnie - a będzie się odwdzięczał.
Wieczne problemy w wydechem - to stuka, to puka, to warczy - non stop coś. Wieczne problemy z komputerem - po każdej myjni wariuje. Problemy z pompą paliwa - masakra przy wymianie... No niestety przez pierwsze dwa lata dał mi się we znaki ten samochodzik - tragedia. Ale od roku NIC!!! Tylko wymieniam i uzupełniam płyny. Od roku jeżdżę nim w Anglii - w ciągłych deszczach... - i ozdrowiał!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 90KM 66kW [l/100km]

8,2